Таг:, , , , , ,

Косата е најубавиот украс, погрижете се да биде негувана во секој момент: 50% попуст за фенирање во La Sensa

Велат дека косата е клучниот фактор на добриот изглед. Доколку сакате вашата коса во секој...

Ве мачи целулитот? Ова е најдоброто решение со видливи резултати уште по првиот третман!

Речиси сите жени имаат проблем со здодевниот целулит кој постојано се појавува на женското...

Ова се најмодерните нијанси на пролетен маникир за оваа сезона! (ФОТО)

Во пролет и лето, обично се фокусираме на маникир во светли бои.   View this post on Instagram   A post...

Лесно до мазна и нежна кожа на целото тело: Уживајте во најдобрата депилација во La Sensa

Со доаѓањето на пролетта доаѓаат и убавите денови, а за среќа и сѐ повеќе време ќе поминуваме...

Време е за пролетно разубавување во студиото за убавина La Sensa

Сончевите денови се пред нас, а во овој период од годината сакаме особено да заблескаме...

Направи сам: Делотворни маски за нега на раце и стапала во домашни услови

Студените денови се зад нас, но тие оставаат трага врз нашата кожа особено на рацете и...

Пилинг за лице во домашни услови: Негувајте ја вашата кожа преку советите на студио La Sensa

Еден од најважните чекори при негата на кожата и одржувањето на нејзиниот здрав и нежен...

Подгответе се за промени: Најпопуларни трендови на боја за коса за пролет/лето 2020

Се навикнавме трендовите на боја на косата да се менуваат заедно со модните сезони носејќи...

Блескава кожа, нежни усни и сини тонови: Трендови во шминкањето за лето 2020

Еве кои „makeup“ трендови ќе бидат најобожавани за време на топлата сезона Блескавата и чиста...

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции со најефикасните третмани кај нас

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

Ова е совршениот подарок за денот на жената 8-ми март

Како и секоја година, така и оваа месецот март е посветен на најголемата инспирација –...

Поубава и поздрава кожа уште по првиот третман: ENERGY C потхранувачкиот третман за лице

Витаминот Ц најчесто се спомнува и смета како средство во борба против настинки, проблеми со...

Како до совршен изглед на вашата коса: Ова се најпопуларните трендови за 2020 година!

Зимата е период од годината кога на косата и треба особена нега. Поради временските услови,...

Февруари е месец посветен на љубовта: Изненадете ја вашата сакана со незаборавен третман во La Sensa

Секоја година, денот на вљубените е повод да ја изненадите својата сакана личност, да...

Се отвора новото омилено место за нега на мажи: Центар за масажи во склоп на студиото La Sensa

Низ историјата, масажата се сметала за медицинска и терапевтска практика преку која се...

Испукани раце и тврди петици? Ова е вистинското решение за вас!

Распуканите раце и тврдите петици се резултат на сувата кожа која не добива правилна...

Детокс масажа со пилинг: По празничните денови ослободете се од токсините и негувајте ја вашата кожа!

Кожата претставува огледало на нашето здравје, во кое е рефлектиран целиот внатрешен свет...

Ве мачат акни и масна кожа? Ова е најефикасното решение за вашиот проблем!

Проблемот со масната кожа на лицето е еден од најголемите проблеми со кои се соочуваат...

Во новата година збогувајте се со сувата и оштетена коса: Блескава и здрава коса со само неколку чекори!

Сон на секоја дама е да има прекрасна блескава и здрава коса, а за тоа да се постигне не е...

Ова се најпопуларните маникири за оваа сезона: Волшебни зимски мотиви на вашите нокти!

Предновогодишната атмосфера сѐ повеќе се чувствува во секој град и во сечиј дом. За повеќето...