Таг:, , , , , , ,

Ти си еден мал пламен во темната ноќ на овој свет – Бог има план за секој од нас

Додека влегувал во небото, Исус уште еднаш за последен пат ја погледнал земјата која тонела...

Животот е совршено скроена низа од настани – Случајности не постојат!

Случувањата во вашиот живот кои често изгледаат сосема случајни, во позадина можат да бидат...

Колку ви е душата подобра, толку судбината ви е потешка

Добрите луѓе, луѓето со добро срце, отсекогаш страдаат. Им замеруваат што не го разбираат...

Кога Универзумот ќе ви каже НЕ, послушајте го: Знаци кои не спречуваат да тргнеме по погрешен пат

5 причини зошто Универзумот се уште не ви ја исполнил желбата – обратете внимание на...

Ако двајца луѓе се судени еден на друг, ќе го најдат патот еден до друг

Врските се случуваат кога најмалку очекувате дури и кога активно ја барате љубовта....

На крајот на животот: Сите луѓе жалат за овие 4 работи! Нема исклучок!

Кога ќе дојде судниот денот, сите ние сме исти Луѓе постари од 70, 80 и 90 години биле...

Ретките пронаоѓаат ретки: Само во вистинскиот миг некоја личност влегува во вашиот живот

Дали се прашуваш зошто некои луѓе се сретнуваат? На самото споменување на зборот карма и...

Овие знаци покажуваат дека ви е СУДЕНО да бидете ЗАЕДНО

Да се биде заљубен е едно од најубавите нешта кои можат да ви се случат. Доколку ги...

Што се случува кога ќе се сретнат сродните души?

Некогаш одамна, пред самото раѓање, го одбра токму него. Со него се ноќите кратки за сѐ она...

Сите имаме некој кого го немаме…

Сите имаме еден дел од душата кој останал некаде таму, сраснал со некого засекогаш. И не му...

Не постојат случајни средби…

Секој кој влегува во нашиот живот, доаѓа со причина Кога некој ќе застане на нашиот пат, ни...

Бог ни ги испраќа луѓето кои ни требаат во вистинското време

Постои причина поради која одредени луѓе влегуваат во вашиот живот Луѓето секогаш велат...

Сѐ се случува со причина: Понекогаш е најдобро да задоцните, бидејќи Бог ве чува!

Можеби не знаете дека еден менаџер на една голема компанија преживеа во терористичките...

Лекција за душата: Зошто во животот имаме толку проблеми?

Ако се запрашувате зошто во животот имате толку проблеми, прочитајте ја оваа приказна....

Приказни кои ќе ве натераат да поверувате во чуда

Некогаш сме сведоци на вистинското место и во вистинското време, како тоа да е во склад со...

Законот за привлекување: Како да го добиете она што го сакате

Сите наши мисли и чувства ги поттикнуваат одлуките што ги носиме. Значи, ако тие се премногу...

Пролетни бебиња: Ова се најубавите имиња за децата родени во пролет, а некои од нив се навистина ретки!

Името ја одредува судбината? Пролетта е симбол на нов живот, сила, енергија, позитива, па не е...

Вчера беше Ѓурѓовден: Знаете ли како настанала песната Ѓурѓовден и која е тажната приказна позади неа?

Песната Ѓурѓовден била создадена во возот на смртта кој патувал од Сараево до Јасеновац....

Дали знаете што сакате во животот?

Само помеѓу 3-5% од светската популација точно знае што сака во животот и има јасно поставени...

Древно предвидување на иднината: како високот може да го открие протокот на нашата судбина?

Веќе илјадници години високот се користи за откривање на иднината. Се претпоставува дека...