Таг:, , , , , , , , ,

Бугарски уметник создава неверојатни илустрации кои светат однатре

Некои уметници умеат да направат совршени илустрации со само неколку алатки. Токму тоа го...

Јапонска уметница креира неверојатни дела користејќи светлина и сенки! (ФОТО)

Јапонската уметница кој живее во Њујорк, Куми Јамашита создава неверојатни перчиња...

Дали на чоколадото му е местото во фрижидер?

На многу намирници не им одговараат високите температури. Решението кое сите го имаме е да...

Животна приказна која ќе ве расплаче: Дете пишува домашна под светлината на бандера! (ВИДЕО)

Ова е тажната животна приказна на 12-годишното момче од Перу кое е принудено да ја пишува...

Не можете да се одлучите што да подарите за 8. март? Прочитајте што симболизира орхидејата!

Овој вид саксиско цвеќе симболизира желба за интимност, мир и креативност, па затоа е...

Огледалце, огледалце, која е твојата боја?

Не е сребрено, а не е ниту бело! Луѓето разликуваат околу 10 милиони различни бои, па затоа...

Ова се најубавите фотографии од различни предели во светот за 2018 година

Во 2016 и 2017 година бевме сведоци на неверојатни фотографии создадени на најразлични предели...

Неколку трикови како да се разбудите без кафе

Доколку утринскто будење не ви е едноставно и не можете да го замислите денот без чаша кафе,...

Погледнете како изгледаат луксузните апартмани во Скопје со волшебен панорамски поглед на градот

Живееме во секојдневие исполнето со стресни ситуации, обврски, рокови, одлуки. Во трката со...

Кога страстите ќе се разбудат… да го исклучите светлото или не?!

Една од најчестите дилеми кога станува збор за водење љубов е, секако е , дали светлината да е...

Материја која овозможува бактериите да се уништуваат сами при изложување на светлина

Лабораторијата со напредна енергија и материјали се наоѓа во новозеландскиот Универзитет...

Како да ја негувате божиќната ѕвезда да трае цела година?

Божиќната ѕвезда ги краси нашите домови за време на празниците, но кога ќе паднат црвените...

КОЈ ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН СТЕ СПОРЕД ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК

Секој од нас има незапирлива енергија, која не се контролира кога ќе ја зафати напливот од...

Овој човек го најавил страшниот земјотрес во Нов Зеланд викендов

Многу дискутирано прашање е тоа дали земјотресите можат или не можат да се предвидат, а...

Одгледување на растенија во лампи

Растенијата играат значајна улога во нашата животна средина. Условите за да одгледаме некое...

Имајте постојано свеж зеленчук и билки во домот, со помош на овој производ на ИКЕА

Во ИКЕА може да најдете се за вашиот дом, но оваа фирма е позната по тоа што создава иновации...

Дали наскоро ќе се возиме на соларни патишта?

САД, Франција и Холандија прават обиди за воспоставување на соларни патишта. Нивните...

Заради овие луѓе ги поместуваме часовниците два пати годишно

Синоќа почна зимското сметање на времето, и по обичај ги вративме часовници еден час назад....

Фото: Куќата на виножитата во Мадрид

Мадрид е градот каде се наоѓа една од најволшебните куќи на земјава. Кристалната Палата,...