Таг:, , , , ,

Скршеното срце може да се поправи, но затвореното- никогаш, бидејќи не можете да му се доближите

Постојат луѓе, кои понекогаш не знаат доволно јасно што сакаат, не знаат да кажат ни што...

Солзите се лек за душата и телото: Плачењето ги решава овие здравствени проблеми!

Да се пролее солза е во ред Акумулација на токсини Солзите што течат од очите додека плачеш,...

Метеоропатија: Како времето влијае на нашето расположение и здравје?

Има сè повеќе луѓе кои поради временските услови имаат проблеми со концентрацијата,...

ЗОШТО СОЛЗИТЕ СЕ ЛЕК И ЗОШТО Е ДОБРО ДА СЕ ИСПЛАЧЕТЕ? Сето тоа се одразува на нашето здравје

Солзите се подарок кој го добиваме со самото раѓање. Солзите многумина ги перципираат како...

Како да препознаете осамена личност: Обрнете внимание на овие симптоми

Овие симптоми укажуваат на тоа дека личноста се чувствува осамено, празно и неисполнето –...

На денешен ден нѐ напушти најголемата музичка ѕвезда Тоше Проески: Среќни сме што живеевме во неговото време

Секој од нас и ден денес сè уште многу добро се сеќава на утрото на 16 октомври 2007 година. Во...

Уморна си, скршена си… Несреќна си и бесна… Но, не се откажувај од себе!

Уморна си, скршена си. Несреќна си, бесна си. Има надеж во тебе, но се прашуваш до кога треба да...

Разделбата со пријатели боли исто како и прекинот на љубовната врска

Разделбите се дел од животот. Многу луѓе ги искусиле еднаш или повеќе пати. „Имав две врски...

Сите имаме некој кого го немаме…

Сите имаме еден дел од душата кој останал некаде таму, сраснал со некого засекогаш. И не му...

Напиши му на син ми дека сум починала, за да дојде да ме види

Еден поет некогаш рекол дека најголемата катастрофа е истовремено да си стар, болен и...

Чувствувате стрес поради тргнувањето на вашето дете на училиште? Не сте единствени!

Ако вашето прваче тргна на училиште, веројатно кај вас се помешани емоциите. Среќа, тага,...

Хормонски дисбаланс: Што кога хормоните лудуваат?

Нашите хормони се ситни хемиски сигнали кои патуваат низ нашето тело и им испраќаат на...

Времето бргу минува, ценете го она што го имате: Приказната на Чехов крие важна животна лекција!

Не барајте грешка на сè во вашиот живот. Во приказната на Чехов се зборува за жена која не го...

Би ти ја купил најубавата училишна чанта да знам кое си…

Една фотографија која се појави на социјалните мрежи предизвика лавина од коментари поради...

12 мисли кои треба да ги отфрлите од главата што е можно поскоро: Тие имаат лош ефект врз вашата психа и живот

Некои нерационални мисли можат да доведат до емоционални проблеми. Со вакви мисли или некои...

Инспирирачки цитати од сликарката Фрида Кало за животот, надежта и љубовта

Благодарение на својот извонреден талент, стил и техника Фрида Кало (6 Јули, 1907 – 13 Јули,...

Грешки кои жените ги прават после разделба

Не постои совршена формула за преживување после разделба. Само искуството може да ве научи...

Еве зошто партнерот кој што изневерува никогаш нема да ја напушти сопругата!

Размислете дали навистина ви е потребна таква врска? Зошто да не го напуштите партнерот кој...

Писмо наменето за вас: Порака на една млада жена која ги стопли срцата на милиони луѓе ширум светот

Престанете да мислите дека секој ден треба да ги преместувате планините за да ја докажете...

Куче живее 18 месеци на местото каде што неговиот сопственик го изгубил животот во сообраќајна несреќа!

Дури и да сте од оние кои никогаш не плачат на филмови, легендарнот филм Хачико без сомневање...