Таг:, , , , , ,

Со потиснувањето на емоциите всушност се рануваме себеси многу повеќе

Оној кој одбива да биде ранлив и да ја отвори својата душа пред другите, всушност на тој...

Џенифер Анистон ја откри тајната на својата младоликост

Џенифер Анистон која во февруари наполни 50 години, во интервју за InStyle ја откри тајната за...

Просечно живеат 100 години: Жителите на ова село ви ја откриваат својата тајна на долговечноста!

Ако сакате живот од 100 години, сигурно ќе ве интересираат резултатите од ова истражување....

Истражување покажало: Најсреќните луѓе живеат според овие принципи!

Некои луѓе едноставно имаат повеќе среќа и ни се чини дека се родени под „среќна ѕвезда“....

Зошто ве сакаат пријателите според хороскопскиот знак?

Секој хороскопски знак има некоја особина која неговите пријатели најмногу ја сакаат кај...

5 КОРЕЈСКИ ТАЈНИ ЗА УБАВА И ЗДРАВА КОЖА

Кореjската козметика е феномен во последните години. Таа е синоним на висококвалитетни...

Изберете симбол и дознајте што најмногу ви недостасува во животот

Погледнете си сите симболи и изберете го симболот кој најмногу ве привлекува и дознајте што...

„Тајниот Дедо Мраз“ ги платил долговите на луѓето од речиси 30.000 долари (ФОТО)

Личноста која ги платила долговите инсистирала нејзиниот идентитет да не биде откриен....

Има 44 години, мајка е на три деца и изгледа феноменално: Ова е нејзиниот дневен ритуал!

Австралијанката Ебигејл О’Нил има 44 години, мајка е на три деца и магепсува со нејзиниот...

Родените во ноември се посебни: Лојални и во љубовта и во пријателствата

Ноември е првиот месец кој ја најавува зимата. Иако често знае да биде студен, сепак луѓето...

Животот е полесен со Moto Experiences

Ексклузивните Motorola функции ја олеснуваат секојдневната употреба на телефонот и ја прават...

ФОТО: Роби Вилијамс стана татко, објавената фотографија шокираше многумина

Роби Вилијамс и неговата сопруга Аида Филд станаа родители по трет пат. Парот утрово објави...

Зошто слободните жени сакаат зафатени мажи?

Тајно или јавно, слободните жени сепак, сакаат да бидат со оженети мажи. Со оваа тема се...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (12 ЈУЛИ, 2018)

Овен Ако не бидете внимателни можно е да имате проблеми во комуникацијата денес, без разлика...

Секој маж има утринска „тајна“ која жените би требало да ја знаат

Факт е дека машкото и женското тело се разликуваат растично, но дали го знаевте ова? Оваа...

Имала тајна врска со жена: Анџелина Џоли го изневерувала сопругот со оваа девојка!

Наводно, овие две дами врската ја одржувале со години, а Анџелина била на чекор од развод....

ХАСКА СЕ „РАСПРАВА“ СО СОПСТВЕНИЧКАТА САМО ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ПОД ТУШОТ

Не е тајна дека повеќето миленичиња не обожаваат да се бањаат, но хаската Монк има „ритуал“...

Која е тајната на долгиот живот? Како да доживеете длабока старост?

Италијанката Ема Морано е последниот човек кој живеел во дваесеттиот век од првиот до...

Како изгледа приказната за „првиот впечаток“ низ бројки…

Дека првиот впечаток е најважен, не е никаква тајна. Не е тајна ни дека првиот впечаток многу...

Кој повеќе озборува, мажите или жените?

Спротивно на популарното верување дека жените се најголемите озборувачи, последното...