Таг:, , , , , , , ,

Со аудицијата во Скопје заврши изборот на талентираните кандидати, почнуваат Гала вечерите

Музичкото шоу за таленти „Ѕвезда број 1“ полека, но сигурно, со стартот на својата прва...

Конечно и Македонија со свое музичко шоу за таленти – Стартува „Ѕвезда број 1“

Конечно после долго време, музичките таленти од нашата земја ќе имаат можност да се...

Храброст: За време на настап го скршила носот, но не престанала да танцува (Видео)

Рускиот талент шоу „Танц“ непланирано доби дополнителна доза на драма, кога младата...