Таг:, , , , , , ,

Среќа на денот: 2- годишно дете танцува на својата омилена песна! (ВИДЕО)

Истражувањата покажуваат дека танцувањето го подобрува менталното здравје поради среќата...

Запознајте се со убавините на Салса танцот: Салса туторијал за почетници од Танцовиот клуб Дезире!

Изминатава декада латино танците станаа актуелни како на светско ниво, така и кај нас....

#365среќа Марјана Станојковска: „Вистинската и сигурна среќа многу повеќе е дар на мислите и срцето, отколку дар од надворешниот свет“

Марјана Станојковска важи за една од најубавите Македонки, а и многубројните титули на...

Погледнете како изгледа овогодинешниот карневал во Рио! (ФОТО)

Овогодинешниот карневал започна на 3. март, а ќе трае до 10. март. Карневалот во Бразил е...

Две први награди за Денс Студио МАК од Куманово на меѓународниот фестивал „Денс Фест“

Денс Студио МАК од Куманово беше дел од меѓународен фестивал „Денс Фест“ кој се одржа овој...

Танцовите клубови „Eat the Beat“ и „Break a Leg“ од Скопје се организатори на Европското Првенство и Светските купови

Танцовите клубови „Eat the Beat“ и „Break a Leg“ од Скопје се организатори на Европското Првенство и...

Овој стомачен танц го погледнаа 40 милиони лица: Кога ќе го видите вие, ќе сфатите зошто е најпопуларно (ВИДЕО)

Видеото на кое оваа убава девојка игра стомачен танц, го погледнале над 40.000.000 луѓе. Штом го...

Овој викенд подароци и детска престава за посетителите во Зоолошка градина Скопје

По поводот почетокот на новата училишна година, Зоолошка градина Скопје подготви многу...

Селма Хајек мами воздишки и во шестата деценија изведувајќи секси танц!

Познатата актерка Селма Хајек има 52 години, а на нејзиниот изглед и завидуваат сите жени....

Овој танцувачки пар е вистински хит на Фејсбук! (ВИДЕО)

Овој танцувачки пар ги собрал сите симпатии на публиката кога излегле на подиум и почнале да...

Несекојдневна глетка: Со интересен танц Меси го прослави голот против Билбао (видео)

Барселона го совлада Атлетик Билбао со 2-0 на домашен терен во рамките на 29 коло од шпанската...

7 први места за Македонија на меѓународен танцов натпревар во Врњачка Бања

Одлични седум први места за студиото за танц Studio Dansa Latina Stefi од Скопје, на меѓународен танцов...

ФОТО: Ова е ќерката на принцезата Дајана, денес е учителка

Животот на принцезата Дајана трагично се заврши во 1997 година, кога загина во сообраќајна...

Не е Шехерезада, ниту Хурем: Ова е најплатената турска актерка

Не постои партнер во сериите со кого глумела, а да не ја поврзувале дека  е партнер и во...

Најемотивниот свадбен танц кој некогаш сте го виделе (ВИДЕО)

Свадбите се магични настани каде семејствата се собираат да го прослават новиот почеток на...

Жежок танц: Марјана Станојковска растура на хитот „Despacito“ (ВИДЕО)

Марјана Станојковска обожава да танцува. Деновиве водителката го правеше тоа на ритамот од...

Петок е, време е за…танцување (ВИДЕО)

Петок е, викенд е…значи е време за танцување и забава! Задолжени за петочната забава се...

Оваа невеста ќе доживее големо изненадување (ВИДЕО)

Доаѓа твојот посебен ден, во преубав венчален фустан си, покрај својот сакан и сите твои...

Се заљуби ли конечно!? Марјана Станојковска падна во прегратките на овој маж (видео)

Марјана Станојковска покрај водителството имате прилика да ја видите и во други ангажмани,...

Прекрасен танц на татко и ќерка кој ја покажува нивната блискост! (ВИДЕО)

Поврзаноста помеѓу татко то и ќерката е добро позната, но кога ќе ја покажат нивната...