Таг:, , , , , ,

Никогаш не сте престари за Божиќ: Внукот ја носи својата баба на Божиќен бал

Без разлика на вашата возраст, секогаш може да се забавувате. Токму затоа, ова момче ја носи...

Зумба – најзабавен начин за постигнување совршена фигура и активација на сите мускули на телото

Зумба лудилото веќе одамна го „зарази“ светот, а сега го освојува и нашиот регион со...

Свечено отворање на новата сала на Танцов Клуб Сонриса и прослава на 7ми роденден

Танцов Клуб Сонриса оваа недела организира свечено отворање на нивната нова сала во...

11 цитати на Мадона кои треба да ги знае секој од нас!

Може да ја сакате, да ја мразите, може да ви пречат нејзините јавни настапи или да сметате...

Среќа е… да играш „Bachata“ на снег на Бродот на среќата! (ВИДЕО)

За танцувањето се вели дека е тајниот јазик на душата, најубавиот начин да ги покажете...

#365среќа Катерина Спасевска: „Кога сите би биле благодарни секој ден, би живееле поубаво и посреќно и би владеела поинаква енергија насекаде и колективна свест“

Движењата во ритамот на салса, фламенко и латино музиката Зумбата претставува забава со...

Ова е Македонецот кој го освојува светот со својот неверојатен талент! (ВИДЕО)

Македонецот Мајкл Дамески кој е роден во Сиднеј од родители Македонци, уште од рана возраст...

Среќна плејлиста: Песни кои ќе ви го поправат расположението

Играњето на следниве хитови ќе ви го подобри расположението и ќе го подигне нивото на...

Со помош на овие видеа танцувајте и согорете ги калориите (ВИДЕО)

Танцувањето е еден од најинтересните облици на физичка активност, кое може да ви помогне да...

Луѓето кои пијат алкохол танцуваат најубаво

Луѓето кои не пијат алкохол не се чувуствуваат удобно да танцуваат на диско подиумот и да ги...

И птиците знаат да танцуваат (Видео)

Танцувањето се смета за вештина која ја поседуваат најчесто луѓето. Но, верувале или не,...

Мачки со одлични танцувачки способности (ВИДЕО)

Време е за танц!  Овие мачки имаат супер танцувачки способности, а среќа тоа било...

Прекрасен танц на татко и ќерка кој ја покажува нивната блискост! (ВИДЕО)

Поврзаноста помеѓу татко то и ќерката е добро позната, но кога ќе ја покажат нивната...

Ова момче има неверојатни танцувачки способности (Видео)

Повеќето танчери танцуваат на нивната омилена музика следејќи ги музичките ноти, но ова...

Група затвореници застанале во редица, тоа што го сториле во продолжение е неверојатно (видео)

Затворот на Филипините пронашол нов начин како да го смени размислувањето и однесувањето на...

ВИДЕО: Татко тајно поставил камера за да целиот свет му поверува дека ќерката го прави ова во соба

Татко и ќерка танцувале токму како и ѕвездите кои ги гледаат на телевизија. Погледнете го...

НЕЗАМЕНЛИВА МАГИЈА ВО САЛАТА ЗА ВЕЖБАЊЕ

Од случајно откритие, светскиот признат режим на вежбање зумба фитнес, е денес...