Таг:, , , , , , , , ,

Најдобри пријатели решиле да изградат мало гратче за да остарат заедно!

Дали имате и вие најдобри пријатели? Дали сѐ уште сте блиски со нив? Некои пријателства се...

Оглас за работа од соништата, или можеби не?

Многу луѓе се во потрага по работата од соништата. Дали ова би била идеалната работа за вас,...

#Инста Среќа: Носете тексас од глава до пети без да погрешите!

Тексасот е еден од ретките материјали кои се носат во текот на целата година, а кога ќе...

Пролетен фустан број 1: За секоја пригода и секоја жена! (ФОТО)

Лесна, класична и едноставна, со неа не можете да погрешите.    View this post on Instagram   A post shared by...

#ИнстаСреќа Пролетна инсипрација: Како светските ѕвезди носат џинс?

Фармерки, кратки или долги здолништа, фустани, јакни или комбинезони- ниедно од овие парчиња...

Од островот на куклите до музејот на лебарките, ова се најбизарните туристички атракции

Доколку сте љубители на авантурата и бизарното прочитајте нешто повеќе за овие 6 места кои...

Комбинирајте џинс и кожна јакна како познатите личности (ФОТО)

Научете како да ги комбинирате овие две едноставни парчиња, а сепак да изгледате поинаку,...

Тренди начини за како да ја носите ултра модерната фармерска јакна

Фармерската или тексас јакна е една од омилените парчиња облека на бројни трендсетери, кои...

Топ есенски трендови од улиците на најголемите модни метрополи

Септември како Моден месец кој ги собра најголемите модни блогери, трендсетери и...

Како да изгледате модерно оваа есен (на едноставен начин)

Чипкани топови, фустани од антилоп, блузи кои ги откриваат рамената и сукњи со копчиња се...

18 докази дека модата која ги обележа 90тите години се враќа на голема врата

Велат дека историјата секогаш се повторува. Може да се каже дека не толку дамнештите 90ти ни...

Како да ја комбинирате тексас јакната

Тексас јакната е безвременско модно парче, па без разлика колку години имате тоа секогаш...

Заборавете на 90-60-90! Мажите сакаат поголемо деколте!

Наместо да се изгладнувате и очајно да се обидувате да го доведете своето тело во идеалните...

Што ќе направи оваа мајка кога ќе најде дрога во собата на ќерка и?

Мајка од Тексас била запрепастена и многу љута кога во собата на 16 годишната ќерка помислила...

Како да носите тексас ова лето

Бел или плав тексас, искинат или со принтови.. Еве како нашите омилени модели носат тексас...

Направете сами: Искинати фармерки

Моменталниот тренд на искинати и износени фармерки, чини прилично скапо, а добивате уништен...

Видео: Заработува по 10.000 долари месечно, а користи само компири и пенкало

Алекс Крег е 24-годишно момче од Тексас кое заработува по 10.000 долари месечно од навидум чудна...

Видео: Трикови за носење кошули што секој маж треба да ги знае

Кошулите се основен дел од гардеробата на секој маж, без разлика дали станува збор за кежуал...

СРЕЌА: Мајка роди 5 ќерки, и тоа за само 4 минути

Дениел и Адам Бисби од САД се горди родители на пет девојчиња, кои со царски рез биле родени...

Фото: Еве зошто треба да ги читате детали пред да купите нешто онлајн

Џ.С. Товар од Тексас, ја видел оваа фотелја на Amazon, што му се видела евтинаи си ја нарачал. Кога...