Таг:, , , , , , ,

10 романтични пораки кои секој би сакал да ги добие

Нема ништо подобро од чувството кога сме сакани и кога сакаме некого. Живееме во време кога...

Дали постојано го полните мобилниот телефон во текот на ноќта?

Сите ние ги полниме нашите телефони преку ноќ, зарем не? Оставањето на вашиот телефон да биде...

4 апликации кои секогаш ви ја трошат батеријата – дури и кога не ги користите!

Можеби би требало да размислите дали треба да избришете некоја од нив за да ви трае...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат...

Како да заспиете по напорниот ден?

Имате напорен ден и одвај чекате да се наспиете, а кога ќе легнете никако не можете да...

5 најчести грешки кои ги правиме кога го полниме мобилниот телефон

Постојат многу тврдења за тоа што е добро или лошо за траењето на батеријата на мобилниот...

Модерната ера создаде нова фобија. Знаете ли што е номофобија?

Ве облива ладна пот, тремор и неконтролирана грижа дека ќе пропуштите телефонски повик,...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (24 – 25 НОЕМВРИ, 2018)

Овен  Ќе бидете нетрпеливи и склони да избрзувате. Сепак, колку и да копнеете работите да се...

Наместо завет, оваа невеста ги прочитала пред присутните тајните пораки на својот свршеник пратени на друга жена

„Ова требаше да биде најсреќниот ден во мојот живот и најблиските требаше да бидат сведоци...

Кој е најсилниот женски адут при заведувањето?

Не е тајна дека жените се поснаодливи во љубовните игри од мажите, а новото истражување...

Заборавете на ограничувањата со новите moto g6 и moto e5

Motorola го претстави новото moto e5 семејство на смартфони на 19 април 2018 година на глобален настан...

Трогателно: Војник го гледа раѓањето на својата ќерка на „FaceTime“

Овој војник го пуштиле дома за да присуствува на раѓањето на својата ќерка, но поради...

Цел живот погрешно го полниме телефонот: Послушајте ги овие совети и батеријата ќе ви трае подолго!

Доколку сакате батеријата на вашиот смартфон уред да остане во добра состојба, морате да...

Предупредување: Овие апликации во вашиот телефон се вистинска мамка за вируси

Со оглед на огромниот број на апликации кои секојдневно се појавуваат, дури и Google не може...

Како изгледа мајката во очите на својата ќерка додека зборува на телефон? (ВИДЕО)

„Иста како мама“, тоа може да се каже за малото девојче кое ја имитира својата мајка како...

Бебето му се јавува на таткото на телефон: Нејзиниот разговор ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Сите ќе се сложиме дека не постои ништо послатко од ситуацијата кога бебињата зборуваат, а...

Момчето од „Сам дома“ сега има 37 години: Се појави во емисија и ги запрепасти сите (ФОТО)

Меколи Калкин (37), најдобро платениот детски глумец на сите времиња и ѕвезда на филмот „Сам...

Љубовна приказна во три чина, раскажана преку беспрекорни фотографии со љубовта како главна улога #ИнстаСреќа

Љубовна приказна во три чина, ни раскажува @lovestory.trilogy. Нараторот е Марија Треневска, а иако...

Од што сте зависни вие? Huawei во новата реклама ни покажува што се крие зад зависноста од телефони

Huawei во новата кампања #AddictedToYou ни ја покажува реалноста зад зависноста од телефоните. Не сме...

Што треба веднаш да направите ако ви го украдат мобилниот?

Доколку ви го украдат или пак го изгубите вашиот мобилен телефон, треба да имате на ум...