Таг:, , , , , ,

Совршено искористени тетоважи кои затскриваат или надополнуваат телесни маани

Некои луѓе сакаат да ги прифатат своите лузни, дамки или несовршености, бидејќи ги...

Тетоважите на прсти кои никогаш нема да излезат од мода (ФОТО)

Тетоважите на прсти станаа многу популарни неодамна и лесно е да се разбере зошто. Иако се...

7 пати кога познатите ги измамија фановите со лажни тетоважи

Од насловни на магазините, па се до настани на црвениот килим, ѕвездите не престануваат да ги...

Денес е светски ден на тетоважите – еве неколку интересни факти за нив

Во САД, повеќе жени отколку мажи имаат тетоважи. Машината за тетоважа прави 50 до 3000 бодежи во...

30 тетоважи кои ја покажуваат нераскинливата врска помеѓу мајката и ќерката! (ФОТО)

Некои мајки и ќерки направиле исти тетоважи, а некои се надополнуваат, без разлика, сите се...

Парови кои нивното „засекогаш“ го надополниле со тетоважи

Стапувањето во брак е „засекогаш“, па добар начин за да се надополни вербалното...

Преслатки тетоважи за заљубени парови (ФОТО)

Тетоважите оставаат трага на нашето тело за цел живот, а работите кои сакаме да ги исцртаме...

#ИнстаСреќа: Цртежите на овој тату уметник раскажуваат приказни @ayhankrdg

Ајхан Карадаг е турски тату артист, кој создава мали сказни врз кожата на неговите клиенти....

20 совршени тетоважи за љубителите на патувањето! (ФОТО)

Луѓето кои патуваат често собираат печати во пасошот, магнети за на фрижидер и фотографии од...

Најубавите тетоважи на зглобовите и прстите кои се хит сезонава!

Деликатни, ултра тенки и многу ефикасни – минималистичките тетоважи на зглобовите и...

Совршени идеи за дамите кои сакаат елегантни и нежни тетоважи

Кога станува збор за тетоважите вкусовите се поделени. Некој им се восхитува, а некој...

Од лузни до супер кул тетоважи!

Ова се луѓе кои ги искористиле лузните и белезите успеале за да направат кул тетоважи!...

Ви се допаѓа ли најновиот тренд во тетовирањето?

Две уметнички форми, и двете вклучуваат употреба на игли, но сосема се различни. Но, тие сепак...

Има пократка брада, тетовирани бицепси и носи само црвени панталони: Дедо Мраз кој секоја жена би го посакала!

Дедо Мраз овој Божиќ одлучил да потсети дека староста не мора да значи дека не може да бидете...

Тату артистка која ги трансформира лузните од семејно насилство во прекрасни уметнички дела

За да разубавите нечие секојдневие не се секогаш потребни само пари. Потребна е и желба да ги...

Оптички илузии на телото: Овој уметник создава поинакви тетоважи (ФОТО)

Уметникот Џеси Рикс создава визуелна магија на телото. Со експертско разбирање на дизајните...

Фотографии кои докажуваат дека тетоважите изгледаат одлично и на стари години! (ГАЛЕРИЈА)

Кога станува збор за тетоважите, луѓето честопати се скептични за нивниот изглед во...

Дејвид Бекам има преку 50 тетоважи, а ова е нивното значење!

Дејвид Бекам освен по своите успеси на професионално поле, познат е и по впечатливиот стил...

Погледнете ги најлошите тетоважи направени досега

Честопати се наоѓаме во ситуација кога се каеме поради нешто што сме направиле, но кога...

Мали тетоважи на прстите кои покажуваат голем стил

Less is more! Сите тоа добро го знаеме, а тетоважите зборуваат многу за луѓето кои ги носат.  Така и...