Таг:, , , , ,

Зошто треба да јадете повеќе тиква: Кралицата на есента прави чуда за здравјето

Тиквата го чисти организамот од токсини, богата е со антиоксиданти и делува...

Што да направите со терасата за време на есента: Оваа идеја целосно ќе ве фасцинира (ФОТО)

Направете есенска бајка на терасата – еве неколку одлични идеи! Студените денови веќе...

Палачинки со тиква: Неодолив десерт!

Направете го омилениот десерт на малку поинаков начин и уживајте во магијата на вкусот...

Чизкејк со тиква – без печење (РЕЦЕПТ)

Вистински есенски десерт! Тиквата е официјално вистинска есенска намирница која може да се...

10 совети за подобро расположение

Расположението често се менува повеќе пати во текот на денот. Доколку сакате да бидете...

Подгответе есенски колач со тиква за целото семејство (РЕЦЕПТ)

Тиквата има многу хранливи состојки па поради тоа се препорачува да се консумира редовно....

Направете сами: 5 рецепти за вкусен домашен сладолед

Ви откриваме како да ги направите оние класичните, па се до сладоледи чија основа се зрели...

Рецепт на денот: Палачинки од компир и тиква

Викендот претставува совршен дел од неделата за одмор, но и за приготвување вкусни јадења...

Зошто треба да почнете да користите масло од тиква?

Маслото од семки од тиква е богато со витамините А, Е, цинг, како и со омега масти. Содржи...

Неколку корисни ефекти од семките од тиквата

Во овој период на годината тиквата е во центарот на нашето внимание па зошто тогаш да не ги...

Неговите кучиња нашле поле со тикви и одлучиле да се забавуваат

Еден млад господин за Халовин оваа година се одлучил да направи нешто посебно. Го гледал...