Таг:, , , , , , ,

Насмевки, убавина и позитивна енергија за роденденот на Олгица, сопственичката на брендот Promoitalia

Тимската работа, професионализмот, постојаното надоградување на знаењето се основните...

На стадионот „Месталја“ во Валенсија има статуа на навивач кој не пропуштал натпревар иако бил слеп!

Клубот одлучил да ја овековечи безусловната поддршка на Висенте Наваро Апарисио кој ги...

Девојките од PowerHouse Pilates порачуваат: „Овој ден нека ви биде потсетник дека грижата за себе и своето тело е основа на сѐ во животот“

На денот на жената, 8. март, акцентот го ставаме на силните жени кои знаат како да се грижат за...

Зимата е одличен период за CrossFit Winter Challenge 2018! Бидете дел од овој предизвик!

Веќе седум години за ред, од 2011 година успешно се одржува најстарото, највозбудливото и...

Што прават вработените кога шефот не ги гледа?

Доколку се прашувате што прават вработените во ваше отсуство, тогаш пва е одговорот. Се...

Инспиративна приказна за пријателството и позитивната енергија која ни ја носи оваа девојка со посебни потреби

Победата на кошаркарскиот тим на  Norman High School Lady Tigers  имало посебно убава победа, а еден член...

10 Прашања што сакам да ги знам за Стартап Викенд Скопје

Дали знаеш што е Стартап Викенд, како да се регистрираш, што треба да донесеш и како да се...

МАКЕДОНСКИОТ ТИМ ГО ОСВОИ ПРВОТО МЕСТО НА НАТПРЕВАРОТ НА НАСА

Македонскиот тим, составен од Филип Димитровски, Костадин Лазаров, Дарко Тодоровски и Филип...

Уплатил 1000 денари на две утакмици и добил 81.325 денари

Нашиот пријател Горан од село Лескоец (Охрид) ни го испрати овој добитен тикет на кој има...

Две престижни признанија за Скопје Стрит Фестивал

Две престижни признанија за Скопје Стрит Фестивал Фестивалот за млади „Скопје Стрит...