Таг:, , , , , , , ,

Вардар во срцето на Скопје: Шампионите дочекани во голема еуфорија! (ВИДЕО)

Илјадници пред аеродром, а десетици илјади на плоштадот со часови ги чекаат ракометарите, а...

Тимот на Вардар сепак ќе пристигне во Скопје во 18.50 часот. Сите на плоштад!

Се славеше во Келн до ситните часови. Сега е време хероите на нацијата, ракометарите на...

Џенифер Лопез е прогласена за модна икона

Оваа година е среќна година на актерката и пеачка Џенифер Лопез. Минатиот месец на плажа на...

Ова е причината зошто професијата на Кејт Мидлтон ја шокираше јавноста!

Според крштеницата на родениот принц Луис која излезе во јавност, професијата на неговата...

(ФОТО) Вака се дочекува шампионот: Кога Вардар слави, се заклучуваат брави!

Големата прослава на шампионската титула на Вардар и дочекот на европските шампиони на...

МАРЕЈ ВТОРПАТ ВО КАРИЕРАТА ГО ПОДИГНА ПЕХАРОТ ВО „СЕАНГЛИСКИОТ КЛУБ“

Британскиот тенисер Енди Мареј ја освои грен слем титулата на Вимблдон вторпат во својата...

И Барселoна нема да патува во Келн

Кире Лазаров и Барселона нема да ја бранат шампионската титула на фајналфор турнирот од...

Ѓоковиќ со пет титули е новиот рекордер на Индијан Велс

Светскиот тенски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на мастерс...

Видео: Нејмар си доби сендвич од навивач!

Барселона ја заокружи успешната сезона со трофеј во Лигата на шампионите откако во финалето...

Тој е и официјално најголемиот фраер на светот!

Магазинот People го прогласи австралискиот актер Крис Хемсфорт за најсексапилен маж на светот...