Таг:, , , ,

Овој материјал најдобро ќе ве стопли во текот на зимата

Познато е дека зимите се најстудени во Русија. Меѓутоа и во нашите области е многу студено во...

Направи сам: Помошна масичка за вашиот балкон!

Овој DIY проект (направи сам) е лесен и едноставен избор за вашиот балкон. Оваа масичка посебно...

6 трикови како да ги раширите или стесните вашите фармерки

Сите ние се имаме најдено во оваа фрустрирачка ситуација – или материјалот се растегнал, па...

Знаете ли дека погрешно ги перете фармерките цел живот? Употребете го овој трик и ќе ви траат подолго!

Многу време се троши за пронаоѓање совршени фармерки, а потоа ги уништуваме со перење....

Како да направите убава даска за пеглање

Оние секојдневни, здодевни обврски, како пеглањето, едноставно полесно се прават со убава...

Видео: Направете сами шик перничиња за вашиот дом, и тоа без игла и конец

Еве како до нови перничиња без игла и конец Доколку имате неискористена ткаенина, еве...