Таг:, , , , , ,

Диор колекцијата од високата мода инспирирана од грчките божици

Како би изгледале жените кога би владееле со светот Во рамките на Париската модна недела,...

Хурем се појави на филмскиот фестивал во Венеција како вистинска султанка

Нејзиното височество зачекори на црвениот килим во Венеција. Популарната турска актерка...

На филмскиот фестивал во Кан дел од познатите дами ги оставија тоалетите и се одлучија за поинакви модни креации! (ГАЛЕРИЈА)

Тоалетите отсекогаш се симбол за елеганција. Но, се почесто познатите дами чекорејќи по...

Фустаните кои никого не оставија рамнодушен: Ова се најпровокативните изданија на журката по доделувањето на Оскарите!

Доделувањето на Оскарите секоја година традиционално го прати забавата на познатиот...

Ова се најдобрите модни изданија на доделувањето на BRIT наградите: Овие дами не играа на сигурно!

Синоќа во Лондон се одржа 39. по ред годишно доделување на наградите во областа на поп...

Раскошни тоалети и негувани жени: Започна сезоната на црвениот тепих! (ФОТО)

Започна сеозната на црвениот тепих. Една недела пред Златниот глобус се одржа Critics’ Choice...

На црвениот тепих убавици, во реалноста ниту просечни: Вака изгледаа ѕвездите без шминка во 208 година!

Во текот на големите и свечени настани честопати не преплавуваат слики од гламурозните диви...

Британски модни награди: Ова се најубавите изданија на црвениот тепих

Многу холивудски ѕвезди се собраа во Лондон и оваа година за да присуствуваат на овој важен...

Поставени нови тоалети и едукативни табли во Зоолошка градина Скопје

Денеска во Зоолошка градина Скопје беа поставени нови тоалети на две локации. Покрај...

Гламур на фестивалот на филмот во Венеција: Ова се десетте најубави тоалети во кои ќе се вљубите! (ФОТО)

Во Венеција на 29. август 2018 година свечено е отворен 75. Меѓународен филмски фестивал (Мостра)....

Ова се 15-те највпечатливи фустани на црвениот тепих за доделувањето на Оскарите на сите времиња

Доделувањето на Оскарите е манифестација за која познатите холивудски дами особено...

Најдобрите модни моменти од доделувањето на Греми наградите 2018

Вчеравечер се одржа 60-то доделување на Греми наградите во Madison Square Garden во Њујорк, а Бруно...

Ова се најубавите тоалети за 2017 година

Најубавите тоалети не секогаш се долгите раскошни фустани, иако тоа е секогаш комбинација...

Еве зошто не треба да го покривате со хартија местото за седење на тоалетната шолја

Некои од јавните тоалети може да бидат средени и чисти, додека пак други може да изгледаат...

ФОТО: Креативни знаци за машки и женски тоалети

Сопственици на ресторани, кафулиња, пицерии… низ целиот свет секојдневно изнаоѓаат...

Еве што се случува со фекалиите во авионските тоалети (видео)

Сигурно некогаш сте се прашале каде одат фекалиите од авионските тоалети или дали истите се...