Таг:, , , , , , , , , , , , ,

Дали ги знаеме ефектите на Сонцето врз телото?

Сонцето е најсилно во летните денови. Како тоа влијае на телото? Кожа Црвенилото и појавата...

Дали сте алергични на убодот од комарец?

Комарците се синоним на летото. Додека на многумина само им пречат, некои луѓе имаат...

Рецепт за домашен леден чај од праска!

Ледениот чај е одлично освежување во текот на летните денови, а од него можете да имате и...

Го преживеавме најтоплиот јуни досега!

Агенцијата за сателитско пратење на Европската унија соопшти дека овој јуни бил најтоплиот...

Ладно или топло кафе? Кое е поздраво?

Љубителите на кафе уживаат во секоја голтка од овој вкусен напиток. Кафето покрај тоа што е...

Како да направите џемпер за кучето од стара облека (ВИДЕО)

Кога температурите одат под нулата и на животните им е прилично ладно.  Ова е видео кое ќе ви...

Како да носите џемпер, а сепак да изгледате шик

Зимата знае да биде навистина сурова, а студот и мрачното време не тера да се облекуваме во...

Топлото време е поопасно за возачите од алкохолот

Познато е дека на концентрацијата на возачот, а со тоа и безбедноста на сообраќајот влијаат...

Како да му ја олесните летната жештина на вашето бебе

Високите температури не се пријатни за никој, а особено не се пријатни за најмладите, за...

Низ светот има неверојатни базени, а ова се едни од најубавите

Во топлите летни денови сите бараме начин како да се разладиме, дали е тоа море, езеро или пак...