Таг:, , , ,

Талентираниот Филип Пешевски со „cover“ верзија на познатиот хит на Тоше „Среќна ли си ти“

Нашиот талентиран пејач Филип Пешевски кој досега имавме можност да го слушаме во изведба...

Мојот живот игри без граници уморна приказна, скинати страници празни неиспишани…

Денес Тоше би наполнил 39 години. Нѐ напушти на трагичен начин пред 13 години. Од надворешна...

Утре традиционално ќе биде организирана голема крводарителска акција посветена на Тоше Проески за одбележување на неговиот роденден

Традиционално, на 25.01.2020 година, по шестнаесети пат ќе биде организирана голема...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Фотографии во сеќавање на нашиот #tose

Незаменлив, неповторлив, никогаш непреболен. 12 години без #tose. Празнина која се пополнува...

На денешен ден нѐ напушти најголемата музичка ѕвезда Тоше Проески: Среќни сме што живеевме во неговото време

Секој од нас и ден денес сè уште многу добро се сеќава на утрото на 16 октомври 2007 година. Во...

Запознајте ја Бугарката Gabby G која настапи на „One Love Tour“ 2019 и ги воодушеви Скопјани со песна на Тоше Проески

Една љубов преку границите на Македонија и Бугарија. Најдоброто од двете држави за сите...

Босна отвори еко село „Рај во рајот“ во чест на Тоше Проески! (ФОТО)

На околу 80 км од Сараево, се отвори еко село наречено „Рај во рајот“, посветено на нашиот...

Руска рок група ја украде песната на Тоше „Боже чувај ја од зло“ и ја промовираше како авторска! (ВИДЕО)

Безвременскиот хит на Тоше Проески „Боже чувај ја од зло“ претставува предизвик за многу...

Антониа Гиговска со извонредната изведба на „Полско цвеќе“ ја расплака публиката (ВИДЕО)

Секоја недела имаме можност да уживаме во музичките изведби на нашата млада талентирана...

На денешен ден се роди најголемата балканска ѕвезда Тоше Проески: 10 мисли по кои ќе го паметиме!

На денешен ден, во 1981 година Македонија ја доби најсјајната ѕвезда што некогаш заблескала на...

Крводарителска акција во спомен на Тоше Проески

Традиционално, на 25.01.2019 година, по петнаесетти пат ќе биде организирана голема...

Новата песна на Тоше Проески „Secret Place“ ќе ги разбуди вашите емоции (видео)

Новата песна на Тоше Проески на англиски јазик ќе допре до вашите најдлабоки емоции. Со...

„Бескрајна тага која ќе остане засекогаш“. 11 години подоцна семејството на Тоше открива како е да се живее без него

Вечерва, на концертот кој ќе се одржи во Вип Арената „Борис Трајковски“ во чест на Тоше...

ВИДЕО: Внукот на Тоше ја објави целосната верзија на неговата најнова песна

Внукот на македонската поп-икона, Тоше Проески, Кристијан Ристески денеска ја објави...

11 години без Тоше Проески: На денешен ден балканскиот ангел отиде во вечноста

Тоше Проески загина во тешка сообраќајна несреќа на 16. октомври 2007. година кај Нова Градишка...

ВИДЕО: Сите настапи на Тоше на „Златна бубамара“

За неколку дена Макеоднија ќе ужива во „Златна бубамара 2018“, дотогаш да се потсетиме на...

Среќен роденден Тоше

Денес изминуваат 37  години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот ангел Тоше...

Трогателно писмо на Тони Цетински упатено до Тоше Проески

Поминаа речиси десет години од смртта на Тоше Проески, но не и болката во срцата на сите што...

Десет години без Тоше, наскоро нов албум со негови песни

Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред десет...

ВИДЕО: Ова е новата песна од Тоше Проески

На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, вчера беше објавена нова негова...