Таг:, , , , , ,

5 нешта кои никако не смеете да ги правите пред тренинг

Независно од тоа во кој дел од денот вежбате, колку трае и со која јачина – успехот зависи и...

Дали ви недостасува мотивација за тренинг? Преземете ги овие одлични фитнес апликации

Постојат голем број на фитнес апликации кои можат да ви помогнат подобро да го организирате...

Практични вежби со кои во исто време ќе ги обликувате и половината и задникот

Есента е вистинско време за воведување промени, па ако досега не сте ги средиле вашите...

Како до совршен струк за само 10 минути дневно? (ВИДЕО)

Летото помина, но тоа не значи дека не треба да ја одржувате линијата или да ги ислкучите...

До рамен стомак за само 4 недели (ВИДЕО)

Кога станува збор за обликување на телото, најтешко е да се обликуваат мускулите на стомакот...

Враќање во форма после долгото жешко лето: Што треба прво да направите за да ја добиете посакуваната фигура?

Клучот за успехот не е во диетата и гладувањето … Само неколку чекори за да добиете...

20 песни кои ќе ве мотивираат да тренирате

Музика која ќе ве мотивира да започнете со тренинг, да ги поместите границите и да завршите...

4 најефикасни вежби за согорување на калории

Доколку сакате ефикасно да согорите калории и добро да се испотите, постојат неколку вежби...

Фитнес совет: Кога е вистинското време за оброк, пред или после тренинг?

Некои од нас претпочитаат утрински а некои вечерен тренинг, но никој не сака да тренира со...

Во кое време од денот е најдобро да вежбате за да ја намалите вашата тежина

Можеби нема да ви се допадне или па на почетокот ќе ви треба малку мотивација, но фитнес...

Кафето пред тренинг: Да или не?

Пиењето кафе пред тренинг и не е така лоша идеја, а еве и зошто.. Кафето дефинитивно е...

Арнолд Шварценегер ја откри тајната на неговиот протеински шејк (ВИДЕО)

Познатиот актер и бодибилдер им откри на фановите како изгледа неговиот протеински шејк кој...

Атрактивната Хали Бери споделува како тренирала за да биде филмски убиец во Џон Вик 3 (ВИДЕО)

Една од најзгодните холивудски актерки, Хали Бери е дел од актерската екипа на акциониот...

10 совети со кои ќе имате мотивација да вежбате

Често ни се случува да имаме голема желба да почнеме да вежбаме, но наскоро ја губиме...

Бидете фит ова лето со помош на табата тренингот!

Табата тренингот се состои од вежби кои нема да ви одземат многу време, а ќе имате видливи...

Зошто е важно да пиете вода за време и после тренинг?

Многу луѓе мислат дека е погрешно да пијат вода за време на тренинг, но професионалните...

Дознајте повеќе: Дали КросФит е за мене?

Во претходната објава зборувавме за правилниот избор на КросФит сала, а сега да се посветиме...

Темелите на правилната суплементација

Додатоците се користат и се препорачуваат за сите кои сакаат да ги подобрат своите...

3 ефикасни вежби кои гарантираат струк како на светските супермодели

Сакате тенок струк за да ве соберат омилените фармерки или костим? Ако се чувствувате добро...

Ова се психолошките придобивки од вежбањето кои се многу значајни за менталното здравје

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести, препорачува минимум два и пол...