Таг:, , , , , , , ,

Истакнете ги очите на вистински начин со помош на овие трикови!

Крупните очи отсекогаш претставуваат идеал во убавината. Всушност, луѓето со изразени очи...

Не сакате постојано да се шминкате, а сепак да ги истакнете очите? Свилени трепки за совршен изглед!

Надградбата на трепки стана вистински тренд во светот на убаната и еден од најпрактичните...

Маскарата е извор на инфекции?

Црвенилото и чешањето на очите се само некои од последиците за кои одговорноста може да ја...

Дали знаете за овие промени? Еве кои делови од телото со годините растат, а кои се смалуваат!

Косата со тек на време станува бела и добиваме брчки, што е сосема нормално, но некои делови...

Сте слушнале ли за магнетни трепки?

Долги и убави трепки се желба на многу дами. Доколку немате желба за надоградба на трепки, а...

Дете со најдолги трепки: Долги му се дури четири сантиметри

11 годишниот Муин Бачонев од Москва е посебен по своите необични веѓи и трепки, долги дури 4,3...

Едноставен рецепт за густи и сјајни трепки

Во зависност од текстурата на трепките, резултатите можат да бидат видливи по две недели, а...

Ова е најголемиот проблем со селфи фотографиите „без шминка“ на познатите личности

Селфи фотографиите за милиони корисници на социјалните мрежи се секојдневна рутина....

Ова се неколку трикови при шминкањето со чија помош очите ќе ви изгледаат поглеми и посјајни

Доколку посакувате заводлив поглед на кој никој не може да му одолее, се што ви е потребно е...

Жените ќе го обожаваат овој трик: Со евтини вештачки трепки до вистинска магија! (ВИДЕО)

Сите жени сакаат долги и густи трепки, а оние кои немаат такви можат да го постигнат ефектот...

Како да постигнете долги и густи ТРЕПКИ

Сон на секоја дама се долгите волуменозни и густи трепки. Секако тоа се постигнува со...

Се сеќавате ли на Кончита? Потполно го промени изгледот – еве како изгледа (фото)

Пред три години, победничката на Евровизија, Кончита Вурст со својот експлицитен настап ги...

Залепени трепки – ова е новиот тренд

Еден од најнеочекуваните и најпопуларни трендови нa оваа сезона се залепените трепки како...

Трикови кои мора да ги знаете доколку сакате убави и истакнати очи

Очите се можеби најважното нешто при средбата со луѓето, така остваруваме контакт и така се...

Како да ги пораснете трепките за една недела?

Кој не сонува да има долги и густи трепки? Докажано е дека трепките се оние кои го прават...

Ставила памук на трепките, кога ќе го видите ефектот веднаш ќе го сторите истото (видео)

Никогаш немаше да ви текне дека памукот може да се искористи на ваков начин. За да имаат...

КАКО КУКЛА: БЛАГОДАРЕНИЕ НА ОВОЈ ТРИК, ВАШИТЕ ТРЕПКИ ЌЕ ОСТАНАТ СВИТКАНИ ЦЕЛ ДЕН!

Потребни ви се само две минути, а ефектот е неверојатен! Секоја жена сака долги и свиткани...

4 трикови за убавина кои можете да ги изведете само со бебешка пудра

Бебешката пудра е еден од најдобрите производи за нега на кожата на малите деца, но таа нуди...

Видео: Како се горат трепките за 1 секунда?

  Кога убавината и забавата не одат заедно?! Поради невнимание, дувајќи ги свеќите оваа...

Знаете ли која е функцијата на трепките?

Научници од Џорџа Тек ја спроведоа првата аеродинамичка студија на трепки, проучувајќи 22...