Таг:, , , , , , ,

Јануари е месецот за нови одлуки: Негувајте го својот изглед со најновите услуги во Anti Aging center by Promoitalia

Во новата година треба да донесеме нови одлуки, да доживееме нови искуства и секако да...

Ве мачат акни и масна кожа? Ова е најефикасното решение за вашиот проблем!

Проблемот со масната кожа на лицето е еден од најголемите проблеми со кои се соочуваат...

Во новата година збогувајте се со сувата и оштетена коса: Блескава и здрава коса со само неколку чекори!

Сон на секоја дама е да има прекрасна блескава и здрава коса, а за тоа да се постигне не е...

3 моќни природни состојки кои ќе направат чуда на вашата кожа

Природната козметика е клучна, а со помош на овие 3 состојки кои можете да ги набавите по...

Совети за нега на СУВАТА кожа во текот на студените денови

Доколку имате сува кожа во текот на зимата, задолжително следете ги нашите совети Студеното...

Најчести грешки при миењето на косата – 3 причини зошто вашата коса не е бујна и здрава

Следете ги овие совети и ќе ни бидете благодарни подоцна Негата на косата е исклучително...

Природно решение – Како да ги смалите порите на лицето

Совети кои ќе ви помогнат да го намалите изгледот на проширените пори на лицето Порите се...

Време е за есенско освежување на кожата на лицето: Овие 3 третмани се совршени за сите типови на кожа!

Лицето на жената претставува нејзин заштитен знак, најдобар показател на нејзиното здравје,...

Трик: Осветлете ја косата без фарбање

Хидроген-пероксидот може постепено да ја осветли косата за неколку нијанси Сакате да ја...

Есенско разубавување на вашиот град: Anti Aging Center by Promoitalia доаѓа во Битола, Охрид и Струмица!

Есента е период одличен за промени, нови планови, нови предизвици и освежување на вашиот...

Како да го спречите опаѓањето на косата: 2 домашни третмани кои ќе ви помогнат

Брзиот начин на живот, стресот и неправилната исхрана влијаат врз квалитетот на косата. Се...

Глина за вени – како делува

Глината за вени може успешно да го реши вашиот проблем кој го имате со проширени вени. Денес...

Водич кон помазна кожа: Еве како да ги минимализирате порите

Дали се чувствувате како порите на вашата кожа да се масивни? Ако е тоа така, тогаш следете ги...

Третман со врели масла за хидратација на косата кој ќе направи чуда

Секоја жена сонува за бујна коса како од рекламите Ако внимателно и грижливо ја негувате...

Најсовремените третмани на лице во светот отсега достапни во Anti Aging Center by Promoitalia!

Негата на лицето е од особено значење за изгледот на секоја личност. Негуваната кожа е одраз...

Немате идеја за пролетен маникир? Ова се најголемите трендови за оваа сезона! (ФОТО)

Конечно ја дочекавме пролетта, а со неа и промените во стилот на облекување и трендовите за...

Подгответе се за летото: Anti Aging Center by Promoitalia ви нуди неверојатни понуди за месец април!

Убавото време означува покажување повеќе кожа, а со тоа и ослободување од слоевитата облека...

15 причини зошто треба да започнете со третмани за нега на кожата!

Како и срцето, стомакот и мозокот, така и кожата претставува орган. Всушност, таа е...

Кои состојки од козметички производи треба да избегнувате?

Од сите страни слушаме како козметичките производи содржат состојки кои се опасни за нашето...

#365среќа Олгица Стојимировиќ: „Се стремам да бидам кристално јасна и силна во својата визија, но и отворена да покажам нешто поинакво на пазарот“

Негувана жена не подразбира само жена која се грижи за својот надворешен изглед, туку...