Таг:, , , ,

ТРИК: Како да пиете, а да останете трезни

Еден од основачите на Бостонската Пивара, Џим Коч, тврди дека познава мал трик со чија помош...

Ви се расипа патентот? Ова е решението коешто досега го погледнаа пет милиони луѓе!

Колку пати сте се откажале од некое парче облека, обувки или чанта, бидејќи патентот се...

Решете го трикот кој збуни милиони : Што е нацртано, а што е реално? (ВИДЕО)

Хаурд  Ли од Велс, Велика Британија има прашање за вас : Дали ја гледате разликата помеѓу...

ВИДЕО: Заспивање на бебе за една минута

Постојат разни методи за заспивање на деца, а родителите во моменти на „очај“, кога бебето...

Славна шминкерка открива – Заносни и дефинирани усни за неколку секунди! Дознајте го нејзиниот трик ! (видео)

Дали користите неутрални бои, или јаки нијанси на кармин не е важно, важно е правилно да ги...

ВИДЕО: Интересен трик кој ќе ги израдува вашите дечиња

Може ли да исечете банана на парчиња, но без да ја излупите? Секако дека може! Погледнете го...

Неверојатен трик: канадски илузионист за влакно избегнал смрт пред стотина луѓе (ВИДЕО)

Славниот канадски илузионист Дарси Оук во текот на традиционалната лондонска парада го...

Трик за подобар секс !

Многу парови не зборуваат за сексот, дури и кога се заедно неколку години ! Тоа не е добро, ама...