Таг:, , , , , , , , ,

Совети за трудниците во овие топли денови

Летото е во полн ек. Високите температури на многумина им создаваат потешкотии во...

Наоми Кемпбел бремена во петтата деценија од животот?

Светските медиуми не престануваат да пишуваат за славната манекенка Наоми Кемпбел која е...

Видео кое го маѓепса светот: Бременоста прикажана во 4 минути!

Четириесет неделно чудо – со овие зборови најлесно е да се опише бременоста. На...

5 фустани на Ева Лонгорија кои може да ги носи секоја трудница!

Во текот на бременоста, заводливата Ева избира прекрасни фустани, а сега издвојуваме...

Клое Кардашијан конечно го покажа трудничкото стомаче!

После месеци исполнети со шпекулации за бременоста на една од сестрите Кардашијан, вечерва...

Кучиња заштитнички настроени кон трудници (ВИДЕО)

Немојте ни да помислите да им се доближите на овие трудници, бидејќи овие кучиња имаат...

Покрај Бјонсе, близнаци ќе добијат Џорџ Клуни и Амал Клуни

После неколку неделни шпекулации, се потврди веста дека Амал Клуни е бремена, и тоа со...

Жена се породи во авион, бебенцето доби неверојатен подарок од авиокомпанијата

На лет од Дубаи до Манила, пет часа пред слетувањето, се роди бебенце пет недели пред...

Новата трудница која го запали интернетот!

Хана Полајтес од Австралија е новата трудница која ги запали социјалните мрежи. Таа не...

ВИДЕО: Трудница прави неверојатни јога пози во деветтиот месец од бременоста

За некои жени бременоста не е пречка да бидат физички активни. Кинки Вонг треба да се породи...

Видео: Како една слепа мајкa го виде своето сеуште неродено чедо?

Како една слепа мајкa го виде своето сеуште неродено чедо? Браво за овој благороден гест на...

Трудницата која носи близначки и се прослави со своето фит тело позираше разголена

Софи Гвидолин е нутриционистка и фитнес инструкторка која пред извесно време доби огромно...

Каква моќ има бремената жена?

Бременоста е состојба која носи физички и психички промени кај жената. За голем дел од...

Возач го запрел автобусот сe додека некој не станал за да седне трудница

Овој возач на автобусот на белградската линија 31 не сакал да продолжи со возење додека некој...