Таг:, , , , , , , ,

Рецепт за домашен пилинг против целулит кој морате да го вклучите во вашата рутина

Пилингот на кожата е една од најдобрите методи со чија помош ќе можете да ја одржите витална,...

Ве мачи целулитот? Ова е најдоброто решение со видливи резултати уште по првиот третман!

Речиси сите жени имаат проблем со здодевниот целулит кој постојано се појавува на женското...

Супер-напиток од ленено семе кој ги исфрла токсините, ги топи килограмите и отстранува целулит

Ако сакате да ослабите, овој напиток обавезно додадете го на дневното мени Здравата храна и...

Зачини кои успешно го отстрануваат целулитот

Сега е вистинско време да се решите од „кората од портокал“ Пијте вода, движете се и...

Овие намирници се најважни во борбата против целулитот!

Не знаете како да се ослободите од целулитот? Дали се обидовте со сите методи, а ја...

Чувствувајте се удобно во своја кожа: Ова се најефикасните начини за отстранување на целулит!

Доколку се вбројувате во 90% од женската популација добро знаете како изгледа целулитот...

Ананас- супернамирница која доаѓа од тропското поднебје!

Ананасот е тропско овошје кое има неверојатен вкус и се вбројува меѓу супернамирниците....

Вежби за совршено обликуван задник (ВИДЕО)

Доколку сакате да го затегнете задникот, да го обликувате, или пак да го намалите целулитот,...

5 нови начини да го искористите омилениот бронзер ова лето

Бронзерот има мултифункционална улога при шминкањето. Изберете го својот омилен производ и...

Револуција во убавината: Големиот бренд престана да го прикрива целулитот и стриите

Конечно еден голем бренд сфати дека жените изгледат така како што изгледаат и дека нема...

Целулит, стрии, масни наслаги… Како изгледаат холивудските ѕвезди без фотошоп?

Сите познати личности на своите Инстаграм профили имаат совршени тела, но кога ќе ги...

Ова е храната која создава најмногу целулит, избегнувајте ја!

Треба да се избегнува преработена, слатка и многу солена храна бидејќи таа го поттикнува...

Не се срамам од целулитот: „Plus size“ моделот предизвика лавина од коментари поради фотографиите без фотошоп!

За претставување на најновата верзија на бикини и едноделни костуми за капење, една...

Антицелулитно мени: Отстранете го целулитот засекогаш со овој режим на исхрана!

Не е потребно да гладувате или да го отстраните шеќерот од вашата исхрана, доволно е само да...

Направете си антицелулитна масажа во домашни услови!

Повеќе од 70% од жените ги мачи целулит. Дали поради лошата исхрана, премалата физичка...

РЕЦЕПТ: Со само 3 состојки ослободете се од целулитот. Оваа крема е хит на интернет!

Кожа како „кора од портокал“ или целулитот е еден од најголемите естетски недостатоци кај...

5 природни начини да се ослободите од целулитот

Од 89% ДО 98% од жените е соочуваат со целулитот на телото, кој се појавува поради дисбаланс на...

Додека сите се трудат да ослабат, таа заработува поради своите облини

Појавата на плус сајз моделите, предизвика рамноправност во светот на модата, а жените со...

Еве како најбргу да го отстраните целулитот од вашето тело

Зимата е период кога физичките активности ги сведуваме на минимум, поминуваме повеќе време...

Направете купка од морска сол која го отстранува целулитот

Морската сол ги лечи кожните болести, го стимулира лачењето и ги филтрира штетните материи...