Таг:, , , , , , , , ,

Создадена гитара која не може да се скрши

Компанијата „Сандвик“ ја создаде првата гитара која не може да се скрши. Рок артистите се...

Форд го претстави новиот ѕвер наменет за стазите на брзините

GT Mk II е модел создаден само за тркачки стази. Форд го претстави новиот автомобил и се...

На аукција пиштоли направени од метеорит стар 4.5 милијарди години

Пиштоли направени од метеорит стар 4.5 милијарди години се продаваат на аукција. Два пиштоли...

6 прашања кои учтивите луѓе никогаш не ги поставуваат!

Способноста да разговарате со секого е одлична вештина, како на професионално така и на...

Научете го детето за вредноста на парите

Многу е важно на децата на правилен и едноставен начин да им се објаснат материјалните...

Дали би ги купиле? Гучи лансираше валкани патики, а чинат вистинско богатство! (ФОТО)

Најпопуларниот моден бренд во светот ги прикажа своите нови необични патики, а нивната цена...

#ИнстаСреќа: Мачки со сина крв. Ова се најскапите мачки на светот! (ФОТО)

Знаете ли кои се најубавите, а кои најскапите раси на мачки? Од некои информации (особено...

Верувале или не, доаѓа машина која пере, суши и пегла алишта (ВИДЕО)

Ова чудо од машина на продажба ќе се најде во 2019 година. Во Сан Франциско е измислена...

Двојно поскапа од онаа на Кејт Мидлтон: Откриено е колку чини венчаницата на Меган Маркл!

Со месеци се зборува за дизајнот на венчаницата на Меган Маркл, идната сопруга на принцот...

ХИТ ФОТО : Што можете да купите на пазарот во Шутка за само 100 денари

Оваа роба за ваква цена мора да е многу популарна и кај мажите и кај жените.

Го купиле садот за 160 денари: Го свртиле наопаку и животот им се сменил во секунда

Семејство од Њујорк не ни сонувала дека една распродажба одржана во 2007 година засекогаш ќе...

Ако ви се смачи од пилешко… купете си диносаурус за 242 денари!

Плус паниран е!

Дали сте попаметни од мајмун?

Извинете дечки, но кога е во прашање шопингот, луѓето се помалку рационални од мајмуните....

Фустан од ластичиња по кој цел свет полуде

Додека Австралијанката го правела овој фустан од 20.000 гумени ластичиња, не ни помислила...

Каде може да пиете најефтино пиво?

Пивото е како создадено за топлите летни денови, но ако ожеднете во Осло, размислете пред да...