Таг:, , , , , , ,

По повод Светскиот ден на дијабетесот, Баланс МК одржа настан под мотото „Добра контрола на дијабетесот = Среќно семејство“

Асоцијацијата на детски дијабетес на Македонија – Баланс МК, во саботата на 10. ноември, во...

5 причини зошто зимските свадби се вистинскиот избор

Популарноста на зимските венчавки е сѐ поголема, а декември се вбројува во трите месеци кога...

За една година ова стана омиленото место за прослава за нови љубовни почетоци

Пред точно една година започна приказната наречена Аликас, местото кое оттогаш стана...

За меѓународниот ден на жената 8-ми март, ова е вистинското место за прослава

Осми март е меѓународен ден на жената и светски празник кој се слави секоја година. Тоа е...

Ова е сè што ви е потребно за да организирате успешен настан

Доколку планирате конференција од големи размери, настан, или, пак само мал состанок,...