Таг:, , , ,

Топло смути од јаболка со цимет (РЕЦЕПТ)

Вкусните топли пијалоци најчесто се пијат во текот на зимата. За две чаши ни се потребни: 2...

7 начини како да го користите циметот во вашиот дом

Кажете им збогум на мравките, чудните мириси и дупките на џемперите! Се сеќавате на...

Брзо и лесно – топло чоколадо со цимет: Пијалок што ќе сакате да го пиете цела зима

Топло чоколадо со цимет – пијалок кој ќе го приготвите за неколку минути! Состојки за 2...

Јаболки, гриз, чоколадо: Рецепт за совршен брз колач!

Лесен и многу вкусен десерт! Состојки: 4 -5 јаболки 100 г шеќер 50 г ореви 3 јајца 2 лажички гриз 2...

Вкусен посен сутлијаш со цимет и ореви! (РЕЦЕПТ)

Посниот сулијаш може да ве расположи и да ве заслади за време на постот, особено поради тоа...

Вкусен десерт за кои се потребни не повеќе од 15 минути! (РЕЦЕПТ)

Ќе имате гости и немате идеја со каков десерт да ги послужите? Или пак сакате да ги заблажите...

Направете топло смуди од јаболки со цимет (РЕЦЕПТ)

Вкусните овошни напитоци најчесто ги пиеме во текот на летото. Меѓутоа, кога утрата се темни...

Одличен зимски рецепт за варен џин (РЕЦЕПТ)

Мирисот на зимата некако го идентификуваме со мирисот на варено вино. Меѓу омилените зимски...

Неодолива комбинација на бадем, цимет и портокал: Овој колач ќе ве освои на првиот залак! (РЕЦЕПТ)

Ако ви недостасува идеја за сладок десерт, ви го предложуваме Линзер колачот со кора од...

Пита со јаболки на која нема да може да и одолеете! (РЕЦЕПТ)

Искористете ја сезоната на јаболки и направете го овој превкусен десерт. Состојки: 600 гр...

За рамен стомак и тенок струк користете ги овие зачини

Зачините не служат само за подобрување на вкусот на храната, тие се и одличен извор на важни...

Помешајте ги овие две состојки пред спиење и наутро ништо нема да ве боли

Испијте го овој напиток еден час пред спиење. Може да ви помогне наутро да се разбудите...

Ова е најздравиот појадок на светот!

Секој од моќните состојки на овој појадок има пофални зборови, а заедно тие создаваат...

Вештерски котел – растенија кои имаат магична моќ

Уште од древните времиња растенијата имале многу важна улога во лекувањето и заштитните...

Овие чаеви делуваат подобро од 1 час поминат во теретана!

За хидратација, забрзување на метаболизмот и поубава кожа најдобро е да пиете обична вода и...

Идеална ужинка за ладните денови: Смуди со смокви и цимет

Овој смуди се подготвува многу лесно и идеален е како замена за ужинка. Вкусниот есенски...

Полни усни на природен начин: Со помош на овој трик ќе го постигнете ефектот!

Секоја жена сака убави и полни усни. Сепак, за некои естетската интервенција не е опција и...

Две намирници кои веднаш го симнуваат високиот крвен притисок

Овие две намирници се најдобриот природен лек при проблемите со висок притисок. Цимет –...

3 рецепти за ледено кафе: Со ванила, шлаг и сладолед!

Раните утра и топлите периоди во денот, полесно се поминуваат со ладно кафе на кое сме му...

Пијте го овој шејк на празен стомак и килограмите ќе почнат да се топат

Многу луѓе сакаат да ги изгубат вишокот килограми, но не прават неопходни промени во својата...