Таг:, , , , , , , ,

Уметник со аутизам црта цели градови користејќи ја само својата меморија

Дијагностициран со аутизам на возраст од три години, Стефан Вилтшир не зборувал сѐ до...

#365среќа Сара Пановска: „Нема поголема среќа од тоа кога работата ти претставува задоволство“

Сара Пановска е средношколка од Штип која учи во средното музичко училиште. Уметноста е...

Аутистично момче детално ја нацртало картата на светот само врз основа на својата меморија

Аутизмот е комплексно и малку разбрано пореметување поради кое ауистите имаат потешкотии...

Овој пар наместо со “селфи” ги документира патувањата на поинаков начин

Пиејќи го своето утринско кафе, овој пар дошол до идеја како на интересен и поинаков начин да...

Како да нацрташ животни со само една линија?

Цртањето знае да биде голем проблем за оние на кои не им оди баш од рака. Колку би било лесно...

Русинка ги слика ѕвездите како неодоливи цртани ликови

Слободно може да се каже дека Лера Кирјакова поседува голем талент за цртање. Надарената...

Финти за лесно цртање со помош на букви и броеви

Животот е полесен и поубав кога ќе научиш како на едноставен начин да направиш некои работи....

Видео: Девојка со импресивен талент за цртање

Хедер Руни е девојка со импресивен талент за цртање, која на својот YouTube канал редовно...

Видео: Научете да цртате во 3Д, неверојатно лесно!

Забавна активност да ја правите во вашето слободно време, лесно е и едноставно, а може да...

Фото: Неверојатни 3Д тетоважи

Тетовирањето е уметност, а постојат артисти кои можат да создадат скоро неверојатни...

ФОТО: Оваа жена создава уметност на стомак на бремени жени!

Како што велат: уметноста прави чуда! А, кој е најдобриот начин за да го прославите...

Фото: Косовска невеста

Традиција која трае илјада години, пренесувана од генерации на генераци, сеуште опстојува...

Тродимензионални цртежи на плажа

Jamie Harkins е артист од Нов Зеланд, чија страст е цртањето. Пространите плажи во неговата земја...