Таг:, , , , , , , , ,

Уметник преку илустрации им дава поинаква слика на местата низ Италија! #ИнстаСреќа

Италијанецот Pietro Cataudella на инстаграм познат како @citylivesketch успева со своите цртежи да ги...

Како не треба да изгледа една тетоважа? (ГАЛЕРИЈА)

Тетоважите станаа неверојатно популарни, па секој ден се појавуваат многу нови тату...

Дејвид Бекам има преку 50 тетоважи, а ова е нивното значење!

Дејвид Бекам освен по своите успеси на професионално поле, познат е и по впечатливиот стил...

Кога љубовта инспирира: Ова е еден од најкреативните начини на запросување досега!

Запросувањето е еден од највозбудливите моменти и најважните прашања во животот на секоја...

Неконвенционални илустрации со љубовни приказни од секојдневието

Љубовта нема една форма и не е само големи романтични гестови и таа е насекаде. Ова се...

Каролина Гочева продолжува со маестралните концертни промоции на новиот албум „Извор“

Каролина Гочева продолжува со маестралните концертни промоции на нејзиниот нов албум...

Предизвиците на секојдневието претставени преку слатки илустрации на овој артист и неговата љубов

Слатки секојдневни моменти со кој „се соочува“ секој пар ни претставува илустраторот Yehuda...

Како ќе изгледаа Дизни приказните ако беа направени во 2017 година?

Со селфи стик, диети и мобилни телефони.  Тоа би бил сумираниот поглед на последнава година,...

Неверојатно убави и уникатни цветни тетоважи

Цветните тетоважи се можеби едни од најбараните цртежи на телото низ целиот свет, но тоа не...

Најколоритниот град во светот се наоѓа во Колумбија и ќе ве маѓепса со неговата уникатност

Замислете да залутате во градче каде сите ѕидови, прозори, скалила, покриви се во светли,...

Животот пред и по бракот, претставен со илустрации

Врските се менуваат, созреваат, еволвираат. Не е ист односот од првото запознавање, после...

Ова се најлошите работи на кои се изложени жените секојдневно

Живееме во општество каде, главно, на жените им се поставуваат нереални стандарди, а притоа...

Уметник создава реалистични портрети на Дизни принцезите, какви што не сте ги виделе досега

Abigail Diaz е млада уметничка од Филипините. Таа сама го усовршила нејзиниот талент за уметност,...

Ова бебе веќе е во Хогвартс – Детска соба инспирирана од Хари Потер

Седум месечниот Finley Daniel не чекал како Хари Потер и Хермиона Гренџер да наполни 11 години за да...

Кога ќе се разведеш од жената што си ја истетовирал, веднаш ја претвораш во ѓавол… (фото)

Наместо да го избрише ликот на својата сопруга од раката, овој бивши сопруг смислил подобар...

Финти за лесно цртање со помош на букви и броеви

Животот е полесен и поубав кога ќе научиш како на едноставен начин да направиш некои работи....

Дали спаѓате во малиот процент луѓе кои точно погодиле колку моливи има на овој цртеж?

Интернетот е преполн со интересни логички задачи кои можат да ви помогнат времето побрзо да...

Оптичка илузија стара 100 години открива како вашиот мозок функционира

Зајак или патка, патка или зајак. Ниедно од нив или двете? Ова е прашање што стотина години е...

Најпознатата оптичка илузија: Што прво ќе видите на неа може многу да каже за вашиот карактер

Цртежот насловен „All is Vanity“ од 1892 година на илустраторот Чарлс Алан Гилберт, кој го нацртал...

Дали сте перверзни? Што гледате на сликата?

Никогаш доста од загатки кои си поигруваат со нашиот мозок. Погледнете добро во цртежот. Што...