Таг:, , , , , , , , , , ,

Тетоважи инспирирани од пролетта, кои ја прославуваат сета убавина на сезоната

Пролетта е сезона исполнета со убавини, тоа е период кога природата го менува своето...

Ова е цвеќарката која ќе биде задолжена за цветните аранжмани на свадбата на Меган и Хари

За 19-ти мај е закажана свадбата на Меган и Хари, а се проценува дека ќе чини 45 милиони долари. ...

Спектакуларна цветна парада со илјадници далии во мал холандски град

Родниот град на Винсент Ван Гог, Зундерт, е местото за традиционалниот Corso Zundert.  Уште од 1936...

Деликатни тетоважи инспирирани од природата претставени со структурирана геометрија

Артистот Jasper Andres има делкатен пристап на уметноста на кожа. Прави спој од природата со...

Зошто Аликас е вистинскиот избор за вашата свадба?

Кога одреден локал за многу кратко време ќе привлече големо внимание, мора да се запрашаме...

Утринската #среќа нa #инстаграмџии

Денот по утрото се познава, а сите имаме по некој утрински ритуал кој прави денот да ни биде...

Неверојатно убави и уникатни цветни тетоважи

Цветните тетоважи се можеби едни од најбараните цртежи на телото низ целиот свет, но тоа не...

Како цвеќињата во вазна да траат подолго?

Заедно со пролетта расцветаа и цвеќињата, со кои обожаваме да го китиме нашиот дом. Тие...

ТРИ НАМИРНИЦИ КОИ ЌЕ ГО ВРАТАТ ВО ЖИВОТ ОМИЛЕНОТО ЦВЕЌЕ

Речиси секоја жена се радува на домашните цвеќиња и секојдневно им посветува посебно...

Поларни мечки среќни играат во полиња со цвеќиња

Кога ќе се споменат поларни мечки сигурно веднаш ви текнува на бели крзнени мечки во некоја...

Фотографка поминала часови чекајќи на мост за да направи совршени фотографии

Најдобрите фотографии се оние кои се спонтани, кои доловуваат момент од секојдневието, а тој...

Невеста и младоженец на нивната свадба направиле преубав гест за нивните баби

Овие младоженци направиле нешто навистина убаво за нивните втори мајки, односно баби. На...

„Животот е комбинација од магија и добра храна.“ А тоа го има во ресторанот Бакал

Сакате да избегате од напорното секојдневие. Само на 15 минути од Скопје во тетовското село...

Како да го уредите својот балкон

Балконот е идеален за да ја изразите креативноста и да го покажете својот личен печат....

ВИСТИНСКА ЉУБОВ: Сопруг 2 години садел цвеќиња за неговата слепа сопруга да ги мириса

Господин и госпоѓа Куроки живееле среќен живот како фармери во рурална Јапонија,...