Таг:, , , , , ,

Најпознатиот истанбулски мачор има своја бронзена статуа

Сеќавањето на овој мачор е зачувано засекогаш во вид на статуа која е поставена на неговото...

Приказната која стои позади споменикот со 440 пара потпетици во Турција ќе ви го скрши срцето

Има одредена убавина и сила во слабоста, велат. Но, понекогаш нееднаквоста помеѓу луѓето...

Македонија е втората најевтина земја за живеење, поевтина е само Турција, а во Исланд животот е најскап!

Според последните податоци на Еуростат, Македонија е втора најевтина земја за живеење, а...

Бали Бег стана татко: Фахрие Евџен роди син!

Популарниот турски актер Бурак Озџивит, кого публиката во Македонија и регионот го памети...

Ова момче ги претвора своите соништа во слики (ФОТО)

Murat Akyol, има 19 години и доаѓа од Мардин, Турција. Тој своите соништа ги раскажува на еден...

Фотографии кои најдобро го прикажуваат срцепарателниот контраст помеѓу двата светови во кои живееме!

Овие комбинации од фотографии се создадени од Uğur кој живее во Турција и се наоѓа во близина...

Турскиот актер познат како Бали-бег се повлекува од глумата поради депресија?

Турскиот актер Бурак Озчивит, кој на јавноста и стана познат по улогата на Бали-бег, го...

Погледнете го новиот летен хит на Влатко Лозаноски снимен во Кушадаси! (ВИДЕО)

Во неодамнешното интервју за #365среќа, нашиот пејач Влатко Лозаноски го најави новиот видео...

Лесно е да сликате на платно, но ајде обидете се на вода! (ВИДЕО)

Сликарите сликаат на различни подлоги, а повеќето од нив се подразбира дека се тврди. Сепак,...

Бали Бег не бил отсекогаш толку убав, а оваа фотографија е доказ за тоа!

Секој од нас има некоја фотографија која би сакал да ја скрие од сите. Еден од најпопуларните...

Фото: Негативецот од „Карасевда“ сосема поинаков во реалноста

Роден е 1981. година, тој е познат турски актер, а ние го гледаме во злобна улога како главен...

Запознајте го Томби, мачорот кој оди во училиште во Турција

Томби оди во училиште речиси секој ден, ретко пропушта час или доцни. Тобми поголем дел од...

Десет најпосетувани градови за 2017 година

Социјалната мрежа Инстаграм започна да се користи во 2010 година и за овие седум години успеа...

Инстанбул – Бисерот на Босфорот кој остава без зборови

Истанбул е еден од најголемите туристички дестинации и предизвик за голем број на туристи....

15 пејсажни фотографии кои ќе ве натераат да се заљубите во Истанбул

Градот кој спојува два континенти…Византион, Константинопол, Цариград или Истанбул,...

(ФОТО) Го крие од јавноста: Ова е момчето на убавата Дефне во реалноста!

Во Турција уште пред неколку години серијата за двајцата вљубени шеф и асистентка има толку...

Убавица од Босфор:Пред 16 години била Мис на Турција, ние ја гледавме во Дила, а денес изгледа вака(фото)

Хатиџе Шендил (34) е актерка со заносна убавина. Физичкиот изглед на 18 година и ја донесе...

Истанбул е разубавен со прекрасна градина на Босфор, која лебди во воздух

Босфор е една од најубавите локации во Истанбул, идеален е за прошетки, за ручек и кафе,...

Погледнете како изгледа Баран од ”Црната Роза” во реалниот живот

Баран или во реалниот живот Мерт кој глуми во турската серија Црната Роза која се емитува од...

Заборавете на сите турски актерки – Оваа убавица секој ден ја гледате на Сител

Родена е во 1991 година, висока е 1.83, има тело на кое можат да и подзавидат сите девојки, а во 2013...