Таг:, , , , , , ,

(ВИДЕО) Направете божествени локни со помош на колан од бањарка

На youtube секојдневно излегуваат нови начини како да ја стилизирате косата без употреба на...

(ВИДЕО) 15-минутна релаксација и опуштање – Јога против вкочанети рамена и болки во вратот

Погледнете неколку едноставни јога вежби кои можат да ви помогнат доколку имате тегоби во...

(ВИДЕО) Брза и едноставна шминка за само 5 минути

За сите кои сакаат природен и свеж изглед преку целиот ден Брзото темпо на живот често не ни...

(ВИДЕО) Иделна фризура за празничните забави: Неодоливи гламурозни локни

Не ви е потребен професионалец, еве како да ги направите самите Фризурата од прекрасни...

(ВИДЕО) Направете сами супер лесни и брзи БОЖИЌНИ декорации

Доколку ви здосадија стандардните новогодишни декорации, ние ви споделуваме кратко видео...

(ВИДЕО): Чудесен трик со помош на кујнска алатка за совршено виткана коса

Сигурно не сте знаеле дека со помош на оваа кујнска алатка можете да добиете фризура како од...

(ВИДЕО) Мејкап туторијал инспириран од топлото чоколадо

Есента е тука и подготвени сме за топло чоколадо, но и такви нијанси на шминката Есента е...

(ВИДЕО) Заборавете на фигарото: Идеални локни со помош на овој трик!

Борбата со сувата и оштетена коса може да биде заморувачка, особено кога редовно користите...

Трик со помош на шминка како вашите усни да изгледаат поголеми! (ВИДЕО)

Вашите усни може да изгледаат полни и сензуални без употреба на хемија, игли и ножеви. Трикот...

Идеи за матурски фризури (ВИДЕО)

Со крајот на учебната година матурантите ќе завршат со едно поглавје од животот. Матурските...

Идеи за брзи и едноставни секојдневни фризури! (ВИДЕО)

На сите ни се има случено наутро да не го чуеме алармот и да задоцниме. Или пак ненадејно да...

Направете совршена пунџа за една минута! (ВИДЕО)

Casual или опуштената пунџа е ин веќе неколку години и сеуште се котира високо во светот на...

Запознајте се со убавините на Салса танцот: Салса туторијал за почетници од Танцовиот клуб Дезире!

Изминатава декада латино танците станаа актуелни како на светско ниво, така и кај нас....

Совршена фризура за деновите кога не знаете што да правите со вашата коса! (ВИДЕО)

Косата не ви е баш најчиста и најсјајна, но немате време ни сила, а ниту пак волја да...

Како да изгледате помладо само со 3 makeup производи

Beauty тајните на младоликиот изглед и едносгавниот процес на постигнување на истиот ни го...

Видео туторијал за популарниот летен makeup изглед на Селена Гомез

Makeup изгледот кој Селена Гомез го имаше на Мет Галата 2017 е еден од најпопуларните ова лето, а...

5 мејкап изгледи кои треба да ги усоврши секоја жена (ВИДЕО)

Елегантни, гламурозни, но и брзи и едноставни. Ова се пет мејкап изгледи кои треба да ги знае...

Огнена шминка – неодолив летен тренд

Шминкањето на очите во бои на зајдисонце или пламени е новиот актуелен хит кој првенствено...

Моќта на шминката: Корејка со помош на шминка се трансформира во Тејлор Свифт

Park Hye Min е модна блогерка од Јужна Кореа, која е позната како PONY Makeup. Една од нејзините...

Видео: Туторијал за облекување градник

Едукативно видео за сите девојки што допрва почнуваат да носат градник. Ама некако мислиме...