Таг:, , , , ,

„Игра на Тронови“ се враќа – Најавен е нов спиноф

Среќни вести за фановите – ХБО ја најави новата серија Ни доаѓа новиот спиноф на серијата...

Топ 10 филмови идеални за дождливо попладне

Има ли нешто подобро од гледањето добри филмови со драга личност? Уште ако надвор паѓа оној...

Дали знаете дека…? Интересни факти кои ќе ве зачудат!

Во продолжение прочитајте некои занимливости, статистики и бројки за кои сигурно не сте...

Телевизорите зрачат повеќе од антените предаватели?

Телевизорите зрачат повеќе и поштетни се за луѓето од антените предаватели. При мерење на...

Мудри мисли од Ошо: Размислувајте на овој начин и ќе бидете среќни, а грижите ќе исчезнат!

„Сѐ е достапно, но вие сте отсутни. Јас сакам луѓето да разменуваат многу едноставни факти,...

Заштитете го своето дете од негативното влијание на телевизорот – ова мора да го знаете!

Ако вашето дете има помалку од пет години, треба да го заштитите од штетното влијание од...

Овој мачор со боречки вештини ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Некои домашни миленичиња многу сакаат да гледаат ТВ. Мачорот од ова видео очигледно не...

Најпознатите цитати од Сексот и градот по повод 20 годишнината од прикажување на серијата

Пред повеќе од 20 години Дарен Стар се подготвувал да одржи аудиција за карактерите на четири...

Која актерка ќе ја глуми Саманта во третиот дел на „Sex and the City“?

Се сеќавате ли на „Sex and the City“, филмот за четирите пријателки Кери, Саманта, Шарлот и...

Ѕвездите на Игра на Тронови со своите партнери во вистинскиот живот

Мега популарната Игра на Тронови има огромна актерска екипа, иако има само неколку главни...

Зошто е важно вистинското име на Џон Сноу? (ВИДЕО)

По завршување на седмата сезона на Игра на Троновите, каде се откри една од клучните работи...

Што правеа водителите од Утринска на Телма со Среќа маички?

Што е среќа? За нас среќа е кога ги гледаш највеселите телевизиски водители, облечени во...

10 незаборавени ТВ моменти (ВИДЕО)

Телевизијата е тука да не информира, да не занимава, да не насмее, но ова се едни од...

Брилијантната шега во „Кога ја запознав мајка ви“ која никој не ја примети, досега…

Доколку мислевте дека знаете се за популарната серија „Кога ја запознав мајка ви“, се...

Пристигна долгоочекуваната четврта сезона од брилијантната серија „Шерлок“

Долгоочекуваната четврта сезона од серијалот „Шерлок“ се емитуваше вечерва на први...

„Luke Cage“ е новата Марвел серија која го сруши Нетфликс

Супер херојот на Марвел, Luke Cage е новата серија на Нетфликс, а се чини една од супер моќите на...

„Круната“ нова Нетфликс серија, вредна 156 милиони долари, за Кралицата Елизабета II (ВИДЕО)

Првиот трајлер за новата Нетфликс серија „Круната“ (The Crown) излезе, а веднаш ги освои...

Will & Grace се враќаат со нова сезона?

Една од омилените сит-ком серии Will & Grace која се прикажуваше од 1998 до 2006 година во вкупно 8...

Најзгодните „лоши момци“ од ТВ сериите

Згодните момци од сериите, се уште попривлечни доколку ги кршат правилата и нормите на...

Како изгледале актерите од Game of Thrones на помлади години? (ФОТО)