Таг:, , , , ,

Корисни совети за нега на кожата во зима

Поради студот кој владее надвор и сувиот топол воздух во просториите, кожата е изложена на...

Што значи да се биде вистинска дама? Познатите дизајнери ги имаат одговорите

„Да се биде елегантна не значи да паѓаш во очи. Да се биде елегантна значи да те запомнат.“...