Таг:, , , , , , , ,

Мали совети за подобар и поуспешен ден кои ќе ви бидат од корист

Физичкото, духовното и менталното здравје се исклучително важни, секојдневно држете се до...

Научете странски јазик во самоизолација – Најдобрите бесплатни апликации

Уште еден начин на кој можете корисно да го искористите времето поминато во самоизолација...

Најважните лекции за родителите и воспитувањето на децата од Марија Монтесори

Жената која направи револуција во педагошкото воспитување Четири педагози направиле...

Совети за родителите: Реченици кои НИКОГАШ не смеете да му ги кажете на вашето дете

Иако се чести, тие се многу погрешни Ако често сме студени и лути кон нашите деца, голема е...

Откријте што значат боите кои вашето дете ги избира да ги бои цртежите

Стручњаците кажуваат дека изборот на бои кој доминира на детските цртежи, може многу да...

Писмо до родителите на здравите деца: Научете ги дека мојата ќерка не е чудовиште!

На родителите е да се погрижат нивното дете да научи за толеранција, да го прифати...

Агол за учење – како да ја уредите детската соба?

Почетокот на учебната година е совршено време за да ја редекорирате детската соба. Без...

Кога имаш силна мајка, ти самата стануваш силна ќерка!

Кога имаш силна мајка, се учиш да бидеш независна. Се учиш да го зборуваш тоа што го мислиш. Се...

5 одлични начини да ја зголемите силата на вашиот ум!

Патувањето кон самоподобрувањето започнува со фокусирање на внатрешните аспекти на вашата...

Бидете дел од креативната работилница за македонски јазик: „Можам да (си) го подобрам македонскиот јазик“

На 19 март со почеток во 18 часот, ве покануваме да бидете дел од првата модернизирана...

По повод денот на жената, Креативна Македонија организира квилинг работилница

Мали и големи креативци! По повод денот на жената, Креативна Македонија ви закажува квилинг...

Мудри мисли од Леонардо да Винчи кои ќе ве натераат да размислите

Леонардо да Винчи бил познат италијански ренесансен архитект, пронаоѓач, сликар.. Зад себе...

Неверојатно: Погледнете како изгледаат најубавите библиотеки во светот!

Библиотеките претставуваат значајно културолошко наследство, тие се храм на знаењето, а...

Тие се вистински научници: Ова се најинтелигентните хороскопски знаци!

Интелигенцијата е ментална карактеристика која се однесува на способноста за учење и...

Пеперминт бонбоните го стимулираат мозокот? Прочитајте на кој начин!

Едно познато истражување спроведено врз ученици и студенти ја покажала поврзаноста помеѓу...

Колку време ќе ви треба да научите некој од најпопуларните јазици во Европа?

Дали некогаш сте се запрашале кој е најтешкиот јазик за учење? Иако е различно за секого,...

Што е карма и како се создава?

Најверојатно сте приметиле дека кога работите ќе тргнат наопаку луѓето велат: “Сé се...

Три причини зошто е подобро да не му помагате на детето околу домашните задачи!

Родителите се трудат да им помогнат на своите деца колку што е можно повеќе, олеснувајќи им...

Успешна приказна: Симона Пеовска стигна до #НоваКариера како дигитален маркетер

Целта на Академијата за маркетинг на Brainster е да ги претвори почетниците во маркетинг...

Веб страници кои ќе ви помогнат да се надградите себеси

Денес, светот на знаењето и личниот или професионалниот развој се буквално пред вас....