Таг:, , , , , , , , ,

Учениците во училиште во Индија плаќаат школарина преку рециклирање на пластичниот отпад

Многумина од нас не се свесни дека нашата планета моментално се соочува со највисока...

Ресторан во Тетово нуди бесплатна храна за ученици и студенти со финансиски проблеми

Иако сѐ почесто имаме можност да читаме за локалите низ светот кои се грижат луѓето со...

Подвижната библиотека Библиобус ги поттикнува учениците да читаат книги!

Подвижната библиотека – Библиобус на Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ патува низ...

Оваа наставничка користи ЛЕГО коцки за децата полесно да научат математика!

ЛЕГО коцките се една од најзабавните играчки за децата, а една наставничка најде начин да ги...

Новогодишна донација на БИОТЕК Solutions и БИОТЕК лабораториите за училиштето за деца со пречки во развој „Д-р. Златан Сремец” Скопје

Училиштето за деца со пречки во развој „Д-р. Златан Сремец“ Скопје доби лап топ компјутери и...

Од парите собрани од продавање отпад, му купиле тирцикл на другарчето кое боледува од церебрална парализа

Десетгодишниот Алекса Кукуљ, ученик во четврто одделение во едно основно училиште во...

С.О.С генерација: Секое трето прваче има вишок килограми!

Дебелината е сѐ повеќе застапена кај децата, но присутна е веќе од четвртата година, што е...

Погледнете како изгледа ручекот во различни училишта во светот (ФОТО)

Со оглед на тоа дека учениците поминуваат поголем период во училиштето, од особена важност е...

Среќа е да се има ваков наставник: Учениците на Бумбароски уживаат во наставата!

„Некој пее, друг црта, трет лепи на хамер, седат на нестандарден начин, слушаат музика, можат...

Запознајте го Томби, мачорот кој оди во училиште во Турција

Томби оди во училиште речиси секој ден, ретко пропушта час или доцни. Тобми поголем дел од...

Талентирани ученици заедно со Македонската филхармонија под палката на маестро Фи Фи Ле

Ученици од музичките училишта на 7 декември (черврток) во 20 часот во Домот на АРМ ќе настапат...

Зошто треба да се вклучите во училишните активности и хобија на вашето дете?

Воопшто не е тајна дека децата кои имаат родители се вклучени во нивните секојдневни...

Професорот Бари е идолот на сите студенти, погледнете зошто… (ВИДЕО)

По завршувањето на ова видео, сите ние во себе ќе почувствуваме барем малку љубомора кон...

Најубавото збогување: Над 700 ученици со солзи и аплаузи испратија во пензија свој наставник

Учител во Франција доби прекрасно изненадување на последниот работен ден. По 38 години...

Емотивна исповед на овие луѓе за луѓето кои им го промениле животот – нивните учители (ВИДЕО)

Во нашите животи има луѓе кои остануваат за миг, а некои со години. Сите оставаат некаков...

Најубавиот спомен: Учителка побара од првоодделенци да ѝ нацртаат по нешто на фустанот, ова е резултатот

Учителка го има најубавиот спомен од прводделенците кои ги подучувала. Пред крајот на...

Овој суперучител секое утро троши по 10 минути за да им ја зголеми самодовербата на учениците

Вака го започнува работниот ден најдобриот учител на планетата. Секое утро трошам 10 минути...

Каде отиде светот: Ученици фатени на дело додека имале секс во училница!(ВИДЕО+18)

Светот како да станал ненормално место за живење, претходно бевме бомбардирани со...

Шведските средношколци ќе учат Дота на училиште

Електронскиот спорт станува дел од образованието во Шведска. Имено, три средни училишта во...

СРЕЌА Е … 10-ти јуни! Распуст …

За околу 280.000 основци и средношколци денеска завршува учебната 2014/2015 година и почнува...