Таг:, , , , ,

Моќта на умот – Како да знаете дека некој мисли на вас?

Ако нечија ментална слика одненадеж се појавува во вашиот ум, без да ја предизвика нешто од...

Неверојатни психолошки факти кои ќе го променат вашиот поглед на светот

Дали знаете дека во споредба со другите сетила, сетилото за мирис е најмногу поврзано со...

Ако си паметен за тебе нема неуспех. Сонувај со умот во срцето, не со срцето во умот

Ако си паметен за тебе нема неуспех. И да доживееш некаков неуспех, тоа ќе биде –...

Еве што се случува кога поминувате 2 часа дневно во потполна тишина

Во нашиот брз начин на живот, деновите и годините проаѓаат, а ние не обрнуваме внимание на...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 2 Ноември 2019 година

Порака на универзумот за 2 Ноември 2019 година – Вие ги заслужувате најубавите работи во...

Одлучете да бидете среќни уште денес – имате зошто!

Не постои хемиска формула за среќа и како таа да се оствари, ниту совршени одговори на сите...

Тешки и сурови вистини од СИГМУНД ФРОНД кој ќе ве замислат

Оној момент кога една личност ќе почне да размислува за смислата на животот, можете да ја...

Тест со бои кој ја открива вашата ментална возраст: Проверете колку е стар вашиот мозок?

Дали ја знаете својата ментална возраст? Сѐ што треба да направите е да изберете еден...

5 одлични начини да ја зголемите силата на вашиот ум!

Патувањето кон самоподобрувањето започнува со фокусирање на внатрешните аспекти на вашата...

10 совети за подобро расположение

Расположението често се менува повеќе пати во текот на денот. Доколку сакате да бидете...

5 интересни факти за Пилатесот кои досега не сте ги знаеле!

Пилатесот е дисциплина во вежбањето која се развила пред околу 100 години, меѓутоа, во...

Најсреќниот човек на светот советува: Еве како да бидете среќни секој ден!

Ако напишете на Гугл „Кој е најсреќниот човек на светот“ ќе го добиете името Матју Рикард...

Што е карма и како се создава?

Најверојатно сте приметиле дека кога работите ќе тргнат наопаку луѓето велат: “Сé се...

Бесплатни совети кои ќе ви ги каже и вашиот психијатар

Доколку запрашате некоја личност која била на посета на психијатар, што научила од ова...

Кога ќе се спојат љубовта кон јогата и водата

Вљубениците во јогата и водата се почесто ја практикуваат оваа убава активност на даска за...

Најубавите рефлексии кои ќе ве воодушеват и ќе ве збунат

Лесно е да земете фотографија и дигитално да ја обработите, но да направите вистинска...

Фотографии кои ќе ви го покажат неверојатниот пат за станување Шаолин монах

Сите оние неверојатни приказни за Шаолин монасите не се само измислени приказни. Потребни...

ЗОШТО НЕ МОЖЕТЕ ДА СЕ НАВЛАЖНИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА СЕКС?

Би требало да уживате во сексот, но не можете да се навлажните, па тоа ве фрустрира и вас, и...

Што се случува со нашиот мозок додека шетаме во природа

Луѓето се создадени да бидат во природа. нашиот ум е дизајниран да реагира на мириси, места и...