Таг:, , , , , , ,

Јапонска уметница креира неверојатни дела користејќи светлина и сенки! (ФОТО)

Јапонската уметница кој живее во Њујорк, Куми Јамашита создава неверојатни перчиња...

#ИнстаСреќа: Уметница го користи грбот на својата девојка и создава илузија преку 3Д техника!

Уметницата Наташа Фарнсворт одлично го прикажува комплексниот свет на 3Д уметноста....

Инспирирачки цитати од сликарката Фрида Кало за животот, надежта и љубовта

Благодарение на својот извонреден талент, стил и техника Фрида Кало (6 Јули, 1907 – 13 Јули,...

Уметница која создава уметност од растурено кафе

Кафето е веројатно најпопуларен пијалак во светот. Секојдневно го пиеме, а сакаме и да ја...

Магични слики од природата и шумата насликани на дрво

Дрвото е платно за неа, таа е Ана, љубител на шумата, уметник, изработувач на накит и дипломец...

Неверојатни оптички илузии создадени со шминка

Оптичките илузии се секогаш интересни, но овие артистки и тоа што го направиле само со...

Чудесни надреални дигитални слики кои не носат во светот на фантазијата

Елена Дудина е авторот на овие навистина чудесни дигитални слики.  Нејзината имагинација...

Талентирана уметница го претворила автомобилот на нејзиниот сопруг во вистинско ремек-дело со помош на перманентен маркер

Еден човек ја замолил својата сопруга, уметница, да покрие неколку гребаници на браникот од...

СИТЕ РАСИ НА КУЧИЊА (ЗА КОИ НЕ СТЕ ЧУЛЕ)

Кучињата се најдобар пријател на човекот илјадници години, а како и со сè останато, човекот...

Кога талентот, желбите и делата ќе се спојат

Младата уметница Моника Ризовска ја одржа и својата втора самостојна изложба насловена...