Таг:, , , , , , , , , , , , , ,

Решение за Алцхајмеровата болест, зависностите, депресијата: Со имплант ќе се стимулира мозокот и ќе се лекува

Научниците се на чекор од воведување на нов третман при зависностите. Се работи за длабока...

Често користите пегла за коса? Препознајте кога треба да престанете!

Како и сите козметички производи, така и пеглата за коса има рок на траење. А „играњето“ со...

Мазна кожа без влакна и до 6 месеци? Нема проблем! Philips Lumea е докажано безбеден сојузник на секоја жена и девојка

Зимата речиси ни пристигна, студеното време започна, а со тоа, нормално во полн ек е и...

Мистериозниот Хроновизор – уред за гледање на иднината и минатото

Сите ги сакаме приказните за патувањето низ времето и секој од нас има желба барем еден ден...

Паметен уред за луѓето со оштетен вид

Израелски иноватори создадоа „паметен уред“ што може на лицата со оштетен вид да им...

Со овој трик не само што ќе го продолжите векот на клима уредот, туку и ќе спречите многу болести

Летото почна, а скоро сите не можат да го замислат денот без клима уред. Иако секојдневно ви...

Цел живот погрешно го полниме телефонот: Послушајте ги овие совети и батеријата ќе ви трае подолго!

Доколку сакате батеријата на вашиот смартфон уред да остане во добра состојба, морате да...

Што треба веднаш да направите ако ви го украдат мобилниот?

Доколку ви го украдат или пак го изгубите вашиот мобилен телефон, треба да имате на ум...

8 причини зошто да го купите новиот iPhone 8

Со оглед дека американската компанија секоја година претставува нов уред на пазарот во...

Зошто не треба да ги носите мобилните во џеб?

На деликатните уреди како што се телефоните не им е местото во задниот џеб. За среќа, жените...

Зошто никогаш не смеете да го оставате wifi-то вклучено во текот на ноќта

Во морето на корисни совети околу користењето на шаметните телефони, еден посебно се...