Таг:, , , , , , ,

(ФОТО) Светол и прозрачен: Идеа за уредување на станот кој ќе го упива секој зрак сонце

Кога е во прашање уредувањето на станот, сите сакаат да го искористат просторот на најдобар...

(ВИДЕО) Брзи и едноставни начини на уредување на вашиот гардеробер

Се подготвувате за патување? Или пак потребно ви е преуредување на гардероберот, но...

Прекрасно уреден стан во петролеј боја во кој ќе се заљубите

Овој стан во Варшава е вистински пример за совршено уреден простор за живот за љубителите на...

Совети како да го одржувате вашиот гардеробер уреден

Како да го одржувате вашиот гардеробер уреден и да си заштедите на време наутро кога барате...

Уредување на ентериерот во РОЗОВА боја – Еве како да направите тоа да изгледа со вкус

Кога е во прашање уредување на ентериерот во розова боја, многу лесно можете да постигнете...

(ГАЛЕРИЈА) Моќта на природната убавина низ овој дом од соништата на северозападниот дел на Пацификот

Неколку богати идеи за уредување на домот, кој се наоѓа на место на северозападниот дел на...

Јоргован – Раскошниот пролетен цвет со опоен мирис кој е идеален украс за домот

Мирисот на јоргованите е едноставно хипнотизирачки. Исполнет е со носталгија и ведрина, а...

Најубавите цвеќиња за пролетно уредување на градината и терасата

Првото пролетно сонце во нас ја буди желбата веќе да почнеме со планирање кои цвеќиња ќе ги...

Пролетта пристигна, време е да ги украсите вашите дворови со најубавите цвеќиња

Пролетта пристигна и кога веќе сме принудени да ги поминуваме деновите во нашите домови,...

Рај за очи, но и за телото: Спални соби од кои застанува здивот! (ФОТО)

Спалната соба е за многумина омилениот дел од животниот простор, а причините за тоа се...

Внесете посебна енергија во вашиот дом преку изборот на боја при уредувањето

Новиот дом означува нов почеток, нови цели, нови навики. За да се чувствувате комплетно...

ПРЕУБАВ АПАРТМАН ВО МИНХЕН ОД 45 КВАДРАТИ: Прекрасен ентериер во кремови и кафеави нијанси

Кремови и кафеави нијанси, удобни перничиња на подот и необични детали го прават овој...

Време е за пролетно уредување на домот: Најдобри идеи за дворот и терасата!

Иако времето сѐ уште е нестабилно и променливо, време е за садење на цвеќе и средување на...

Како да го вратите сјајот на цвеќињата?

Цвеќињата се украсот на секој двор, на секој балкон. Нивната форма, цветот и бојата ги прават...

Внесете пролет во вашиот дом: Еве како правилно да негувате нарциси во дворот за среќа!

Нарцисот е едно од првите пролетни цвеќиња кои се појавуваат во градините: колку е потопол...

Едноставно и ефикасно! Трикови за блескава кујна

Што е вашата прва асоцијација на кујна? Храна? Тоа сепак, не е само местото каде што ја...

Стан од 7 квадрати! Да, добро прочитавте! (ВИДЕО)

Иако звучи невозможно, станот од само седум квадратни метри може да биде сосема пристоен за...

Претворете ја терасата во рајска градина со помош на овие трикови

Сезоната на уредување на терасата со цвеќиња е во тек, а пред да започнете со реализација на...

7 парчиња за декорација кои му се потребни на секој дом

Домот е одраз на нашиот стил, иако треба да биде функционален и практичен, сепак неопходни се...

Tрендови за уредување на детските соби

Многу родители обрнуваат посебно внимание при уредување на детските соби. Иако многу од нив...