Таг:, , , , , , , ,

Рецепт за вкусен десерт: Полнети урми!

Вкусен, а едноставен десерт кој ќе ги заслади најблиските. Потребни состојки: 60 урми 1 белка...

Домашни енергетски плочки: Одвикнуваат од благо, намалуваат глад, даваат енергија! (РЕЦЕПТ)

Доколку овие денови одлучивте да престанете со внесувањето на слатки, енергетските плочки...

Направете топло смуди од јаболки со цимет (РЕЦЕПТ)

Вкусните овошни напитоци најчесто ги пиеме во текот на летото. Меѓутоа, кога утрата се темни...

10 причини зошто треба да јадете урми секојдневно

Урмите кои се откриени пред илјадници години, имаат лековито дејство. Но, покрај тоа што се...

ЕВЕ ШТО ЌЕ ВИ СЕ СЛУЧИ АКО ЈАДЕТЕ ПО 3 УРМИ НА ДЕН ВО ТЕКОТ НА 12 ДЕНА – ДЕФИНИТИВНО ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ

Дали некогаш сте размислувале што ќе Ви се случи, ако почнете да јадете урми? – Веројатно не....