Таг:, , , , , , ,

За неодоливо меки усни – Најдобрите домашни пилинзи

Меките и хидрирани усни се неопходна основа за совршена шминка и неодолив бакнеж. Нема ништо...

Мажите „одлепуваат“ на овој дел од женското тело

Доволно е само да го нагласите и можете да го заведете секој маж Во истражувањето во кое...

(ФОТО) Црвен кармин за жешки романтични вечери – Како да го носите ова лето

Црвениот кармин е вечна класика кога е во прашање шминката и не постои одредено годишно...

Жени со чинии во усните: Зошто жените во Етиопија го следат овој обичај?

На девојките помеѓу 15. и 16. години, мајките им ги расекуваат усните и им ги кршат двата предни...

Црвените усни доминираат оваа зима – Најпопуларните „makeup“ изданија

Црвениот кармин е најпопуларниот makeup тренд за оваа зима, не помина нити еден црвен тепих а...

Какви бои на кармин ќе носиме оваа 2020 година

Вечната класика се враќа повторно, а како најголема инспирација ќе ни послужи и францускиот...

Не користете балсам за усни со овие состојки

Предизвикува сушење на усните! Иако балсамите за усни во принцип треба да бидат хидрантни и...

Се враќаат повторно: Трендовите кои беа отфрлени се повторно актуелни

Сјајот за усни повторно завзеде високо место на листата на beauty приоритети Трендовите...

Андреа (22) досега 15 пати ги зголемувала усните и не планира да престане: Среќна сум затоа што сега сум преубава!

Андреа Емилова Иванова (22), студентка од Бугарија, отсекогаш сакала да има големи усни, па...

Едноставно но, атрактивно – Новиот водечки есенски тренд во шминкањето

Мејкап артистите ширум светот го најавија новиот водечки тренд за оваа есен, и веќе е...

Дами, чекајте го оној кој ќе ви го бакнува челото!

Верувај ми, тој постои. Не се задоволувај со просечното. Не се лажи себеси дека ОК значи...

Вежби кои се ефикасни во борбата со ‘рчењето

‘Рчењето е чест проблем со кој се соочува популацијата. Стручните лица постојано се во...

Шминкерка ги користи своите усни да креира ремек-дела инспирирани од поп кулурата! (ФОТО)

Инстаграм е полн со мејк ап артисти кои креираат уникатни дела користејќи ги своите тела...

Сакала да ги зголеми усните, а доживеала хорор сценарио! (ВИДЕО)

Рејчел Кнапир од Велика Британија решила да ги зголеми усните, а по зафатот речиси ќе...

Жените од ова племе имаат плочки во усните: Дали е вредна нивната жртва?

Племето Мурси од Етиопија имаат низа свои карактеристики, но една особено се издвојува и...

Ова се трите најчести грешки кои ги прават жените при шминкањето

Освен што праксата ги усовршува нашите вештини во сѐ, а истото важи и за шминкањето, важни се...

Кажи ми што е нега? „Дерма-фест“ во Капитол Мол на 16 и 17 ноември

Во трката со времето честопати забораваме да оставиме простор за себе и негата на својата...

Полни усни на природен начин: Со помош на овој трик ќе го постигнете ефектот!

Секоја жена сака убави и полни усни. Сепак, за некои естетската интервенција не е опција и...

Што кажува формата и големината на усните за вашиот карактер?

Многумина тврдат дека обликот на усните укажува на одредени црти на карактерот. Мала уста...

Подготвени за одмор: Задолжителни производи кои мора да ги имате во торбата за на плажа

Летото е веќе во тек и времето за годишни одмори започна. Секоја жена при планирање на...