Таг:, , , ,

Што е Crossfit games open и како да учествувате? Тренерот Жарко Батиќ открива во Утринска на Телма (ВИДЕО)

Crossfit games open е натпревар на глобално ниво, а како што открива кросфит тренерот, Жарко Батиќ, на...

Видео: Марко ја сака Цеце, а Цеце го сака Марко! Погледнете какви маички носеа водителите од Утринска на Телма

Како и секогаш ведри, насмеани и расположени за ширење љубов, водителите на „Утринска на...

Ова е вистинското решение за сите оние кои сакаат густа коса и брада

Опаѓањето на косата е проблем со кој се соочуваат многумина, а особено е изразен кај мажите....

Што ни раскажува Ксенија Николова во нејзината нова книга?

Ако има книга што сакаш да ја прочиташ, но не е сè уште напишана, треба да ја напишеш ти. Така...

Цеце и Марко од “Утринска на Телма” се успаа

Како изгледа совршениот почеток на работниот ден за вас? Кога би можеле за момент да...

Книга на неделата: Бестселерот на Ејлин Гоуџ кој мора да го прочитате „Жена во црно“

Писателка со интересен стил, раскажува животни судбини и се инспирира од животот на луѓето...

Што правеа водителите од Утринска на Телма со Среќа маички?

Што е среќа? За нас среќа е кога ги гледаш највеселите телевизиски водители, облечени во...

Погледнете како водителите на Утринска на Телма го прославија својот прв роденден … 

Насмеаните лица кои ве будат секое утро на Телма, во саботата  го прославија првиот...

Видео: Што правеа водителите Цеце и Марко во “Утринска на телма”?

И дефинитвно ќe прашаат и констатираат :” Дали може да се замисли еден нов живот полн со...

Нова утринска програма на Телма со млади и енергични ТВ лица

“Утринска на Телма” – од утро до пладне Од понеделник, 2 мај, на Телма започнува ново...