Таг:, , , , , ,

Кој чај е најдобар да се пие наутро?

Најчесто се зборува дека утринска шолја зелен чај ќе ви даде енергија но освен тоа можете да...

За среќен ден – Денот започни го со овие мисли

Мали мисли за голема среќа – За убав почеток на денот. ~Секој ден е свеж почеток кој нуди...

За здрав почеток на денот – 5 корисни совети

Ви наведуваме пет здрави навики кои можете лесно да ги усвоите во вашата секојдневна рутина,...

Твојот ден зависи од твоите мисли – Како да го започнеш позитивно

Мали совети за позитивен почеток секој ден  -Прави го она кое сакаш да правиш и сметаш дека...

Секое утро е нова бела страница – Не валкај ја со вчерашното мастило

Секое утро е шанса за нов почеток. Немој да го валкаш со старите сомнежи и стравови Секое...

Среќа е кога ќе се разбудите сосема здрави: Михаил Лабковски, психолог!

Најпочитуваниот руски психолог кој зад себе има 30 години работен стаж, ја кажа вистинската...

10 одлични совети за пријатно будење и среќен почеток на денот

Ако и вие понекогаш имате потешкотии да станете рано наутро, применете ги овие 10 совети кои...

Четири хороскопски знаци кои го обожаваат утрото

Добро утро! Што правите после будењето? Дали брзате на работа или го одложувате алармот уште...

Утре наутро, кога ќе се разбудите – направете го ова!

Утре наутро, откако ќе го поздравите Сонцето, размислете добро за ова: Дали ви се чини дека ја...

4 трикови за брз утрински мејкап изглед

Знаеме дека самата помисла за шминка, наутро, кога сте многу поспани и сте во брзање, помалку...

ОВAA МУЗИКA ЈА ЛЕЧИ ДУШАТА И РЕЛАКСИРА: еве како да се ослободите од стресот за 5 минути

Опуштете се и слушајте ги звуците што ќе ве натераат да заборавите сè негативно, а ќе...

4 здравствени придобивки од турското кафе: Еве зошто треба да го пиете омилен пијалок без никакви додатоци!

Ако го пиете омилениот пијалок без никакви додатоци, вашето тело е ви е повеќе од благодарно...

Добро утро мамо, време е за будење! (ВИДЕО)

Дали за младата мајка постои нешто послатко од моментот кога бебето се обидува да ја...

Како да бидете „утринска птица“ и да ги надминете препреките кои ве спречуваат да станувате рано

Дали посакувате да сте ранобудник? Да можете да станете од кревет во 5 часто наутро без...

Во кое време од денот е најдобро да вежбате за да ја намалите вашата тежина

Можеби нема да ви се допадне или па на почетокот ќе ви треба малку мотивација, но фитнес...

Уморни и нерасположени сте: Ова се грешките кои ги правите секое утро, а влијаат во текот на целиот ден

Можеби наутро правите баш некои од следниве грешки, кои можат да влијаат на остатокот од...

По утрото денот се познава: Совети за добар почеток на денот!

Велат дека по утрото денот се познава. А, има неколку утрински навики кои ќе ви го поправат...

10 правила кои ќе го променат вашиот живот

Секој човек ја доживува фазата кога сака да направи радикални промени во животот за...

Навијте го алармот 7 минути порано и чувствувајте се среќно во своето тело! (ВИДЕО)

Доколку ви е тешко да станете наутро и со енергија да го започнете денот исполнет со многу...

Овој напиток е еликсир на младоста. Пригответе го дома! (РЕЦЕПТ)

Ви претставуваме напиток кој се прави од исклучиво здрави и хранливи состојки кои ги имате...