Таг:, , , , , ,

Колекцијата на Валентино за есен/зима 2020: Доминација на црната и огнено црвената боја

Модната куќа Валентино ја претстави својата колекција за облека за есен/зима 2020. година на...

Што се носеше на улиците на Париз во текот на неделата на висока мода? (ФОТО)

Неделата на висока мода во Париз заврши вчера, а ова се најдобрите модни комбинации на...

Свадбената бајка на Кејт Аптон во романтичната Тоскана

Кејт Аптон и Џастин Верландер го кажаа судбоносното ‘Да!’ на романтична церемонија во...

Разиграна и романтична пролет во Valentino

За Pierpaolo Piccioli дури и секојдневната кежуал облека треба да изгледа заносно. Креативниот...

Романтичната колекција на Valеntino

После изјавата на Maria Grazia Chiuri, дизајнерката која го изгради Valеntino во она што е денес, дека ја...

Тамара Тодевска иста како Ким Кардашијан, во црниот фустан со наметка на Валентино

Тамара Тодевска на доделувањето на наградите Златна бубамара на популарноста се појави во...