Таг:, , , , ,

Кристијан Ниневски го фати крстот на централната манифестација за Водици во Скопје

26-годишниот Кристијан Ниневски е најсреќниот учесник на Водици во Скопје кој го извади...

Среќа е…кога 100.000 македонци ја пеат македонската химна во еден глас! (ВИДЕО)

Среќа е…кога 100.000 македонци ја пеат македонската химна во еден глас! Победата на...

Најголемиот „митинг“ во историјата: Галерија од дочекот на Вардар!

Уште еднаш докажавме дека живееме за среќните моменти во спортот и дека РК Вардар е тим во...

Вардар во срцето на Скопје: Шампионите дочекани во голема еуфорија! (ВИДЕО)

Илјадници пред аеродром, а десетици илјади на плоштадот со часови ги чекаат ракометарите, а...

Еуфоријата не стивнува: Дел од атмосферата на аеродромот за дочекот на ракометарите на Вардар! (ФОТО)

Се слушаат познатите навивачки песни на Вардар, граѓаните се собраа во голем број уште на...

Тимот на Вардар сепак ќе пристигне во Скопје во 18.50 часот. Сите на плоштад!

Се славеше во Келн до ситните часови. Сега е време хероите на нацијата, ракометарите на...

Голот на Дибиров е избран за најубав гол на турнирот: Погледнете ги петте најубави голови на Ф4! (ВИДЕО)

Вардарци вчера во Келн испишаа нова страна во историјата на македонскиот и европскиот...

Вардар е повторно европски шампион!

Среќа е Вардар да е повторно европски шампион! После напорен натпревар во кој ракометарите...

Тимур со солзи во очи: Бевме како мртви кога Сергеј ни рече дека си оди

Еден од најзаслужните ракометари што РК Вардар со години е на врвот на македонскиот ракомет,...

Уште еден вардаров брак: Се венчаа поранешните ракометари на РК и ЖРК Вардар (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Спортскиот бренд Вардар во последниве неколку години донесе големи радости за сите фанови...

ФОТО: Вардарки се собраа повторно, овој пат за свадбата на нивната колешка која блесна во бело

Ракометарките на Вардар повторно се собраа заедно, овој пат за свадбата на својата...

ОФИЦИЈАЛНО: Познат новиот тренер на Вардар, ова е наследникот на Раул Гонзалес

„Вардар веќе го чувствувам како свој дом, тука сум речиси една сезона и условите што ни ги...

ЧУДО ОД ДЕТЕ: Марија Спасовска со нов кавер на песната When I was your man од Bruno Mars

Во моментот Марија Спасовска бурно навива во Загреб, давајќи целосна поддршка на...

Вардар најде замена за Штербик, познатиот голман доаѓа во европскиот првак

Вардар започна со составување на тимот за следната сезона. По серијата официјални...

ОФИЦИЈАЛНО: Штербик го напушта Вардар

Вардар останува без можеби својот клучен играч, голманот на Вардар, Арпад Штербик, се враќа...

ФОТО: Ова се противниците на Вардар во Лига Европа

Македонскиот шампион, екипата на Вардарденеска на ждрепката во Монако за групната фаза од...

Кога ќе си голем фан на Вардар и кога ќе типуваш во кладилница дека ќе победи … 

 Во реванш баражот македонскиот првак Вардар на „Шукру Сарачоглу“ стадионот во Истанбул...

ВИДЕО: Комитите славеа – „Ја излези Ѓурѓо“ ечи на Шукру Сарачоглу

Над 300 Комити беа голема поддршка за фудбалерите на Вардар кога македонскиот клуб славеше...

Познати цените на билетите за мечот Вардар- Фенербахче

Поради големиот интерес и од безбедносни причини, јужната трибина на „Телеком Арената” ќе...

Пуштен е во употреба првиот пловен брод по течението на Вардар (ВИДЕО)

Скопските горештини го потикнаа да заполови првиот брод по течението на Вардар, веројатно...