Таг:, , , , , , , , , , , ,

6 начини да ја задржите страста во бракот и откако ќе добиете деца!

Паровите кои се во брак и имат деца честопати имаат проблем да ја задржат страста и...

Џенифер Анистон го откри режимот на исхрана поради кој изгледа беспрекорно!

Џенифер Анистон има многу повеќе години отколку што изгледа дека има а за на нејзиниот...

Ова лето хранете се здраво, разновидно и изберете ја најбрзата и најсигурна достава во градот!

Високите температури веќе го постигнуваат својот максимум, градот сѐ уште е полн, а...

Јаболко за добро утро, но не и добра ноќ!

Јаболкото е овошје кое широко е рспространето и често се употребува во исхраната на луѓето....

Совршена вечера: Брзи и сочни пица мафини! (РЕЦЕПТ)

Идеални кога сакате брза вечера! Состојки за тесто: 300 г брашно 180 мл млака вода 1 кесичка сув...

Зимска диета: За 3 дена симнете ги вишокот килограми и истовремено зајакнете го имунитетот

Нутриционистите советуваат пред почетокот на диетата да купите мед со проверен квалитет, а...

7 причини зошто доставата на храна е вистинскиот избор

Храната е составен дел од секојдневието, а истовремено претставува потреба но и големо...

Брза, едноставна и хранлива: Вкусна крем чорба за студените денови! (РЕЦЕПТ)

За подготвување на оваа чорба потребни ви се само 5 состојки. Лесно ќе ве загрее во студените...

Овие 3 намирници се полни со протеини и помагаат во процесот на слабеење!

Ако ги јадете овие намирници за вечера, можете многу бргу да се ослободите од вишокот...

Вака изгледа популарната јапонска диета со банани!

Оваа хит диета моментално е многу популарна, а нејзиното основно правило е за појадок да...

Појадок, ручек или вечера: Омлет со тиквички (РЕЦЕПТ)

Овој вкусен и едоставен омлет може да послужи и како лесен ручек или вечера. Омлетот може да...

Која е омилената храна на секој од хороскопските знаци?

Следен пат кога нема да имате идеја за ручек или вечера, посегнете по астролошкиот водич со...

Ова е најубавиот подарок за саканата личност на денот кога се слави љубовта и виното

Љубовта е вечна инспирација, причина за најубавите песни, зборови и дела. Кога љубовта...

Мали изненадувања кои секој маж би ги посакал (иако никогаш не би ви признал!)

Изненадувањата не мора секогаш да побудат позитивна реакција од другата страна. Особено ако...

Диета со јогурт – за само 3 дена губите 4 килограми!

Доколку сакате за многу краток период да ги отстраните масните наслаги и да го исчистите...

ФОТО: Нежни фризури за романтична вечер

Доколку имате посебна пригода за романтична вечер со вашиот партнер, секако Денот на...

#ПразнициСеБлижат: Совршен десерт во облик на роза направен од јаболка

Еден од највпечатливите и најлесни десерти за оваа година е розата направена од јаболка, а...

Овој трик е многу едноставен, а крајниот резултат ќе ви ја разубави вечерата! (ВИДЕО)

Декорацијата на масата, покрај јадењето, е најважен елемент на секоја вечера. Овој човек ќе...

Излегле на вечера, а потоа без збор ја напуштил… Причината ќе ве остави без зборови

Некои луѓе го прават тоа на традиционалниот начин, а некои одат до бескрај со својата...

Предлог комбинација: Бидете модерни и несекојдневни за вечерните излегувања

Иако малиот црн фустан е класика, сепак од време на време треба да се размрдаат работите. За...