Таг:, , , , , ,

Дами – веќе никој не сака тенки веѓи. Природните густи веѓи се новиот симбол на женската убавина

Совет до сите девојки да заборават на кубењето на веѓите, затоа што во светот на убавината се...

7 митови за шминкањето кои морате да ги заборавите

Постојат бројни совети во светот на индустријата за убавина кои се од голема корист и кои им...

5 едноставни трикови за одличен ефект на вашите веѓи!

На едноставен начин постигнете тренди изглед! Додадете малку боја Фарбањето на веѓите е...

3 грешки поради кои вашите веѓи изгледаат лошо

Секоја жена сонува за совршени веѓи, со идеална густина и боја, но сепак тоа е тешко да се...

Дете со најдолги трепки: Долги му се дури четири сантиметри

11 годишниот Муин Бачонев од Москва е посебен по своите необични веѓи и трепки, долги дури 4,3...

Ова е најголемиот проблем со селфи фотографиите „без шминка“ на познатите личности

Селфи фотографиите за милиони корисници на социјалните мрежи се секојдневна рутина....

5 нови начини да го искористите омилениот бронзер ова лето

Бронзерот има мултифункционална улога при шминкањето. Изберете го својот омилен производ и...

Заборавете на симетријата: Еве како правилно да ги истакнете веѓите

Истакнувањето на веѓите моментално можеби е еден од најголемите трендови за разубавување....

Обликувајте ги вашите веѓи според обликот на лицето (ВИДЕО)

Веѓите можат да ја разубават жената, но и да го уништат нејзиниот изглед. Нивниот тренд се...

6 причини зошто е важно да имате обликувани веѓи

Се верува дека веднаш по забите, веѓите се најважниот дел од секое лице. Затоа важно е да се...

Кемал не бил секогаш толку убав- погледнете го во тинејџерските денови (ФОТО)

Славниот турски актер и манекен, заводникот Бурак Озчивит, кого го гледаме во улогата на...

Овие грешки во шминкањето не треба да ги правите никогаш

Најпознатите шминкери на ѕвездите откриваат кои се најголемите грешки кои ги прават...

Нов хит на инстаграм: Веѓи обликувани како новогодишни елки

Доколку сакате да експериментирате со изгледот, обликувајте ги своите веѓи за празниците на...

Како до совршен изглед на вашите веѓи?

Веѓите кај некои жени претставуваат најзапоставениот дел од лицето. Концентрирајќи се на...

Како до густи веѓи на природен начин?

Густите веѓи се во мода и тој тренд ќе потрае. Доколку мислите дека тоа значи помалку грижа,...

Ставила сапун на веѓите и го решила проблемот на милион жени (видео)

По се изгледа дека веѓите моментално се една од најважните работи во светот на убавината....

Еден чекор ве дели од посакуваните дебели веѓи

Сите сме запознати со најновиот тренд – дебели и обликувани веѓи, но потребно е време за...

Неколку чекори до совршени веѓи

Неизбежен е фактот дека средените веѓи се неопходни за секоја модерна жена. Не само тоа, туку...

Трикови кои мора да ги знаете доколку сакате убави и истакнати очи

Очите се можеби најважното нешто при средбата со луѓето, така остваруваме контакт и така се...

Брчките покажуваат сè за вас: Лош знак е ако имате една на средина на челото

Ако сте премногу загрижени, под стрес или исхраната не ви е урамнотежена, сето тоа може да го...