Таг:, , , , , ,

Меган Маркл за прв пат прозбори за кршењето на кралскиот протокол

„Знаев дека нема да биде лесно“- откри војвотката Војвотката откри што мисли за кралскиот...

Германски циркус користи холограми наместо животни за забавување на присутните

Од кога знаеме за себе, не можеме да замислиме циркус без коњи, слонови, мајмуни и лавови. Но,...

Монети инспирирани од ликот на Шерлок Холмс! (ФОТО)

Бритнската кралска ковачница на пари соопшти дека пред неколку дена биле создадени првите...

Вибер воведе нова услуга одлична за луѓето кои патуваат често

Луѓето кои патуваат често имаат проблем при воспоставувањето на комуникација низ светот....

Запознајте го едно од најретките животни во светот: Шкотската дива мачка, вид кој полека изумира

Шкотската дива мачка е меѓу најретките цицари во Велика Британија. Овој вид изумира и...

Во кои земји живеат најмногу природни русокоси?

За сите кои се љубители на русокосите, во продолжение можете да прочитате во кои земји...

По 17 години пауза, Спајс Грлс повторно на турнеја!

Сите членки на некогашната најпопуларна женска група Спајс грлс објавија дека повторно ќе...

Освои голема сума на „Милионер“, а одговорот го знаеше бидејќи на тоа место ја изгубил ногата! (ВИДЕО)

Гарет Кендал во квизот „Кој сака да биде милионер?“ кој се емитува во Велика Британија...

Десет најпосетувани градови за 2017 година

Социјалната мрежа Инстаграм започна да се користи во 2010 година и за овие седум години успеа...

Што носеле познатите личности на посета кај Кралицата Елизабета?

Од 50-те години од минатиот век, па се до денес ви претствавуваме само дел од познатите...

Чудото кое ги остави без зборови луѓето во светот: Научници направиле бебе без мајка!

Тим од истражувачи во Велика Британија успеал да произведе ембрион во лабораторија без...

Најмладиот светски милијардер: Има само 25 години, наследил огромно богатство, а еве со што се занимава сега

После ненадејната смрт на неговиот татко, Хју наследил милијарди и стана најмладиот на...

Ја крстиле ќерката Брексит во чест на британското напуштање на ЕУ

Еден пар во Мексико, во сојузната држава Табаско, на својата новородена ќерка и го дале името...

Благодарност до небо: Овој човек спасил две лисици и тие од тогаш го следат во секој чекор

Една арапска поговорка вели – Ако не можеш да наградиш, тогаш заблагодари се. А токму тоа го...

Најдобар секс се има на 32!

Просечна личност е најздрава во 30­те години од животот, најбогата во 47 и има најдбар секс на...

ВИДЕО: Има 17 години, а поседува возен парк од 2,4 милиони долари

Голем број од тинејџерите имаат среќа ако по полагањето на возачкиот испит од родителите...

На 55 години стана мајка на тројка! (Фото)

Англичанката Шерон Катс, и покрај тоа што е на педесет и петгодишна возраст неодамна родила...

Ако ви заврне додека сте на одмор, добивате уште еден гратис

Туристичка агенција од Абу Даби пронајде нов начин да им ги продаде аранжманите на...

Британец претрча базен полн со вода, НО КАКО …

27 годишниот Скот Козби од Велика Британија со овој потфат го доби прекаркот Исус. Тој...

Изгледа како обична стара куќа, но внатре крие нешто неверојатно!

На северниот брег на Велика Британија се наоѓа една стара, но величенствена куќа, изградена...