Таг:, , , , , , , , , ,

Децата во Финска возат велосипеди до училиште и на -17 степени!

Ова се фотографии од паркингот на едно локално училиште во Финска на -17 степени Целзиусови,...

Како до почист воздух и поздрав живот?

Во последните неколку години сите сме сведоци за квалитетот на воздухот кој го дишеме во...

Во среда се одржува 70-тата јубилејна критична маса: „Имаш сериозна врска?“

Оваа среда, на 28-ми февруари ќе се одржи 70-тата по ред критична маса, под слоганот „Имаш...

Воздушна перница која може да ви ги спаси животите

Љубителите на велосипедите, моторите и скутерите се почестени со иновацијата-воздушна...

Ова е градот кој нема некој кој не сака да го посети…

Ви го доближуваме духот и магијата на Амстердам – главниот, а воедно и најголемиот град во...

Ова е најжешката велосипедистка во светот

Лиз Хатч е најпознатата велосипедистка во САД, иако таа живее во Италија. Иако имаше богата...

Видео: Еволуција на велосипедите во 60 секунди

Погледнете ја оваа куса анимација во која е претставена еволуцијата на велосипедите,...

Голи велосипедисти протестираат во Брисел

150 мажи и жени, целосно голи, поминаа со велосипеди  низ централниот дел на белгискиот град...

Неверојатно: Ова лето биле на одмор во Елада со велосипеди!

Тие се дечко и девојка и супер-екстра-кул го водат својот вело-блог Макадам. Ова лето биле на...

ФОТО: ВНИМАНИЕ!!! Патеката за ролери и велосипеди е оштетена!

Скопје и се е можно. По некоја логика, нели е полесно наместо да се троши време и средства за...